Wróć do artystów
LASTOVJAK Gaya

LASTOVJAK Gaya

(ur. 1987, Mażeikiai/Litwa)
Dodaj do listy życzeń
(3)

Gaya Lastovjak to wielokrotnie nagradzana współczesna artystka figuratywna, której prace brały udział w wystawach krajowych, ale także we Włoszech, Austrii, Hiszpanii, Portugalii, Monako, USA etc.. Ponadto jej prace okazały się w międzynarodowych publikacjach takich jak Photographize Arts Culture Magazine, na okładce nowojorskiego czasopisma o sztuce i poezji The Woven Tale Press ale również w Arabic Independent czy Nomads Lifestyle.
Tworzy trójwymiarowe obrazy za pomocą techniki własnej przy użyciu paper-mâché, płótna i farby olejnej. Obrazy ujawniają rzeźbiarskie widzenie formy, zaskakują swoją różnorodnością pod względem struktury jak i przesłania, koncentrując się na ukazaniu aspektu ludzkiej egzystencji.
Artystka ma na koncie ponad 30 wystaw, wśród których najważniejsze to: 59te Biennale Sztuki w Wenecji; Międzynarodowe Targi Sztuki Współczesnej w Monako/ Monaco Art 3F; wystawa w galerii Cael Pipin w Mediolanie; Festiwal sztuki „5 Stacja” w Katowicach; wystawa indywidualna w sandomierskim BWA; współpraca z wiedeńską galerią Polskajungart a także galerią Monshareart mającą swoje siedziby w Mediolanie i Miami. Z kolei pierwszym sukcesem 2022 roku było zaakceptowanie prac artystki do udziału w XIV Biennale Sztuki we Florencji, które odbędzie się w 2023 r.
Tworzy i mieszka w Krakowie.

LASTOVJAK Gaya nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących