Wróć do artystów
MIŁOWSKA Gabryella

MIŁOWSKA Gabryella

Dodaj do listy życzeń
(0)
Studiowała w warszawskiej ASP w latach 1977 - 82 na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. T. Dominika i w pracowni prof. J. Tarasina / dyplom - 1982r./ i Wojciecha Sadleya (aneks z tkaniny unikatowej). Od 1993 roku pracuje w SCEK, prowadząc Galerię Abakus i warsztaty plastyczne.

Od 2001 roku jest nauczycielem dyplomowanym. Napisała program z dziedziny edukacji plastycznej pt. "Lekcja w Galerii Abakus", za który otrzymała nagrodę Wydziału Kultury Gminy Warszawa Centrum. W oparciu o swój program prowadzi od 1996 roku w Galerii Abakus warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Od 2000 roku jest członkiem rady Funduszu Pomocy Młodym Talentom Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. Dwukrotnie otrzymała stypendium Ministra Kultury i Sztuki. W 1990 roku wyjechała na stypendium Galerie Carlier do Le Touquet we Francji. W latach 1992/93 przebywała na stypendium Rządu Szwajcarii w Ligornetto.

Swoje obrazy prezentowała na 18 wystawach indywidualnych i brała udział w licznych wystawach zbiorowych. Jej obrazy znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą.

Uczestniczyła w plenerze artystów w Vellano w Toskanii w 2005.
Wystawia indywidualnie od 1985 (20 wystaw w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Lublinie, Essen, Locarno),
bierze udział w zbiorowych przeglądach malarstwa, poczynając od "Co słychać" w 1987 u Norblina i "Świeżo malowane" w 1988 w Zachęcie.
MIŁOWSKA Gabryella nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących