Wróć do artystów
MAŚLUSZCZAK Franciszek

MAŚLUSZCZAK Franciszek

(ur. 1948, Kotlice)
Dodaj do listy życzeń
(24)

Ukończył studia na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, uzyskując dyplom w 1974 roku. Jego domeną jest malarstwo, rysunek i grafika.
 Maśluszczak jest także wykładowcą na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.
 Jego malarstwo jest, z założenia metaforyczne; maluje ludzi o zdeformowanych proporcjach, na tle odrealnionego pejzażu. Charakterystyczne postacie z obrazów artysty to liryczne, zagubione, nieśmiałe osoby pełne smutku i swoistego komizmu.
Jego prace wystawiane były na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Jego twórczość prezentowana jest w licznych muzeach, m.in. w Muzeum Narodowym w Krakowie, Szczecinie, Muzeum Okręgowe w Zamościu oraz za granicą: Muzeum Pokoju w Tokio, Muzeum Miejskie w Gandawie.
Jest bohaterem filmów dokumentalnych i oświatowych m.in. w rez. Hanny Kramarczuk (1999) Światy Franciszka Maśluszczaka i Jakuba Nowaka (2001), Malowane miasto.
Od lat artysta wspiera obrazami i rysunkami aukcje charytatywne - za swą działalność uhonorowany został nagrodami i wyróżnieniami - Laureat nagrody Stołecznego miasta Warszawy i honorowy obywatel Mikołowa na Śląsku.

Pokaż
17
17

MAŚLUSZCZAK Franciszek (ur. 1948, Kotlice)

Spacer z psami

akwarela, papier; 29 x 38 cm.;
sygn. p. d.: Franciszek Maśluszczak 2024

REMPEX 21.06.2024

Cena wywoławcza:

1 000 zł