Wróć do artystów
MAŚLUSZCZAK Franciszek

MAŚLUSZCZAK Franciszek

(ur. 1948, Kotlice)
Dodaj do listy życzeń
(17)

Ukończył studia na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, uzyskując dyplom w 1974 roku. Jego domeną jest malarstwo, rysunek i grafika.
 Maśluszczak jest także wykładowcą na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.
 Jego malarstwo jest, z założenia metaforyczne; maluje ludzi o zdeformowanych proporcjach, na tle odrealnionego pejzażu. Charakterystyczne postacie z obrazów artysty to liryczne, zagubione, nieśmiałe osoby pełne smutku i swoistego komizmu.
Jego prace wystawiane były na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Jego twórczość prezentowana jest w licznych muzeach, m.in. w Muzeum Narodowym w Krakowie, Szczecinie, Muzeum Okręgowe w Zamościu oraz za granicą: Muzeum Pokoju w Tokio, Muzeum Miejskie w Gandawie.
Jest bohaterem filmów dokumentalnych i oświatowych m.in. w rez. Hanny Kramarczuk (1999) Światy Franciszka Maśluszczaka i Jakuba Nowaka (2001), Malowane miasto.
Od lat artysta wspiera obrazami i rysunkami aukcje charytatywne - za swą działalność uhonorowany został nagrodami i wyróżnieniami - Laureat nagrody Stołecznego miasta Warszawy i honorowy obywatel Mikołowa na Śląsku.

Pokaż
08
08

MAŚLUSZCZAK Franciszek (ur. 1948, Kotlice)

Dzień w lesie, 2021

akwarela, papier, 38 x 28 cm
sygn. i opis. l. d.: Dzień w lesie Franciszek Maśluszczak 2021
w oprawie

SYNAPSIS 03.10.2022

Cena wywoławcza:

200 zł