Wróć do artystów
„W swojej twórczości utożsamiam się z nurtem, który wykazuje związki geometrii ze sztuką. Jednocześnie staram się zachować indywidualne cechy obiektu. Pokazuję wzory natury; wydobywam je z otaczającej przyrody, dostrzegam w nich konkretną postać matematyczną.” /Ewa Bergel/

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom główny uzyskała na Wydziale Architektury Wnętrz pod kierunkiem prof. Jana Budziły w 1971 r.
Członek Związku Polskich Artystów Plastyków od 1971 r. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki w 1983 i 1986 r.
Ma w dorobku twórczym rozliczne projekty wnętrz i detali architektonicznych, w tym projekty wykonane dla obiektów zabytkowych.
Od lat osiemdziesiątych równolegle do projektowania wnętrz zajmuje się tkactwem artystycznym i unikatowym. Bierze udział w wystawach środowiskowych, ogólnopolskich i międzynarodowych; prezentowała tkaninę na około 60-ciu wystawach zbiorowych i 9-ciu wystawach indywidualnych.
W 1991 r. była współzałożycielem grupy PRZEKAZ skupiającej artystki związane ze sztuką włókna w środowisku katowickim. Od 1994 do 1998 r. uczestniczyła w Międzynarodowych Plenerach-Sympozjach Sztuki Włókna „Warsztat Twórczy - Kowary”.
Od 2002 r. uczestniczy w plenerach wikliniarskich, a od 2003 jest członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórczego WIKLINA.
Mieszka i pracuje w Bielsku-Białej.
BERGEL Ewa nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących