Wróć do artystów
Eric Renner jest dyrektorem Pinhole Resource Inc., organizacji non-profit archiwizującej i zajmującej się rozpowszechnianiem informacji o fotografii otworkowej. Renner był także wydawcami miesięcznika Pinhole Journal, ukazującego się w latach 1985-2006. Prowadził zajęcia i szkolenia. Pracuje razem z Nancy Spencer od 1989. Ich fotografie są wystawiane w rożnych międzynarodowych instytucjach kulturalnych i muzeach na świecie, nie wyłączając Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku, Kalifornijskiego Muzeum Fotografii, Narodowego Muzeum Kanady, George Eastman House, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Mexico City, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Sao Paulo w Brazylii i Biblioteki Narodowej w Paryżu, a ostatnio także w Chinach i Japonii, gdzie nawiązali liczne kontakty z miejscowymi artystami.
Renner jest autorem "Fotografii Otworkowej: Od Techniki Historycznej do Fotografii Cyfrowej" (Focal Press, 1995; czwarta edycja tej książki wydana została w 2008 roku) oraz "American Disguise" (Flying Monkey Press, 2007).
Renner jest stypendystą Narodowej Fundacji Sztuki, Fundacji Aarona Siskinda oraz Fundacji Amerykańsko-Skandynawskiej. Wykładał na wielu uniwersytetach, takich jak: Uniwersytet Stanowy w Nowym Jorku, Visual Studies Workshop, Sweet Briar College, byli też artystami-rezydentami Hollins University w 2002. Został finalistą Nagrody Gubernatora Nowego Meksyku za całokształt twórczości i osiągnięcia w sztuce z 2007 roku. Renner otrzymał stopień naukowy BS (Bachelor of Science) na Uniwersytecie Cincinnati i MFA (Master of Fine Arts) na Cranbrook Academy of Art
Renner mieszka w Mimbres Valley w Nowym Meksyku.
RENNER Eric nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących