Wróć do artystów
ZE
Obszary sztuk plastycznych są dla niej bardzo szeroką dziedziną, która potrafi zafascynować w każdym kierunku i wzajemnie przeplatać się. Zajmuje się witrażem i mozaiką artystyczną. Oprócz tego maluje, instaluje, trochę fotografuje i filmuje. Fascynuje się malarstwem oraz sztuką współczesną, w szczególności konceptualną. Od wielu lat projektuje sztukę użytkową w zasięgu poligrafii oraz internetu, w których ma publiczne sukcesy, takie jak wygrane w prestiżowych konkursach grafiki statycznej m.in w między narodowym konkursie Vidical - wyróżnienie dla projektu kalendarza, który powstał przy współpracy z fotografikiem Danielem Raczyńskim i projektantką mody Natalia Jaroszewską, czy drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie Adobe Creative Search 4 Ideas – wyzwanie dla idei - na plakat w kampanii społecznej "Nie marnuj żywności" organizowanym przez Banki Żywności i polski oddział Adobe. Wszystkie dziedziny sztuki, którymi zajmuje się, wykorzystuje w swoich pracach, i w tym co robi na codzień.

Ponadto praktykuje jogę od 2000 roku pod okiem Kornelii Popek. A od 2007 samodzielnie prowadzi zajęcia z grupami dorosłych i dzieci. To czym w życiu zajmuję się, nawzajem uzupełnia się, a wszystko razem nazywa "twórczymi sztukami ciszy i koncentracji".

Jest absolwentką ASP w Poznaniu (Wydział Edukacji Artystycznej), AWF we Wrocławiu (Techniki Relaksacyjne) oraz PPSZP w Sosnowcu (Techniki konserwatorskie - witraż). Od 2000 do 2003 pracowała w Pracowni witrażu i mozaiki OBIEKT w Poznaniu, potem w rybnickich pracowniach architektoniczno - graficznych oraz reklamowych.

W 2006 założyła Pracownię PIEKARNIA w Rybniku www.stainedglass.com.pl, gdzie projektuje, realizuje, konserwuje witraże, fusing oraz mozaikę artystyczną. Wykonuje meble, biżuterię artystyczną i małe formy dekoracyjne. Organizuje warsztaty plastyczne - m.in uczy prostych technik witrażowych. Prowadzi zajęcia jogi dla dzieci i dorosłych. Pasjonuje się filozofią Wschodu, technikami pracy z ciałem i umysłem, zagadnieniami odpoczynku i relaksacji, ich wpływem; na rozszerzanie wewnętrznego potencjału człowieka i lepszego życia.

Wystawy:
listopad 1999 - Muzeum Śląskie w Katowicach - wystawa prac słuchaczy PPSZP "Opus-Art" październik 2003 - Zamek Sielecki w Sosnowcu - wystawa z okazji 10-lecia PPSZP
sierpień - wrzesień czerwiec 2002 - Galeria ASP w Poznaniu - wystawa zbiorowa
czerwiec 2001 - Galeria ASP w Poznaniu - wystawa zbiorowa
wrzesień 2003 - Galeria ON w Poznaniu - Instalacja - wystawa indywidualna
marzec 2004 - Klub Energetyka w Rybniku - Instalacja - wystawa indywidualna
kwiecień 2009 Rybnickie Centrum Kultury - wystawa witrażu i szkła artystycznego
ZEMBRZUSKA Elwira nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących