Wróć do artystów
PE

PROSZCZUK Eliza

(ur. 1980, Białystok)
Dodaj do listy życzeń
(0)

Doktor sztuki, artystka wizualna. Pracuje na ASP w Warszawie na Wydziale Sztuki Mediów - jest asystentką profesora Sławomira Ratajskiego w Pracowni Koncepcji Artystycznej.
Ukończyła Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2000-2006), Wydział Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych Post St. Joost w Den Bosch, w Bredzie (2007-2009).
W roku 2009 i 2010 przebywała na rezydencji twórczej w B.a.d Foundation, oraz Homes Gallery w Rotterdamie.
W trakcie studiów przygotowała akcję artystyczną wokół przestrzeni Dworca Centralnego w Den Bosch Shortcuts ( Na skróty), a także brała udział w kilku wystawach indywidualnych i zbiorowych np: Noc Muzeów, SM’s Stedelijk Museum, Den Bosch (Holandia); Bat Reel 2, De Veemvloar, Amsterdam (Holandia); Bat Reel, Novylon, Antwerpia (Belgia); B.a.d. Fundation, Rotterdam (Holandia). W roku 2010 otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W 2011 roku wraz z Galerią Studio zrealizowała projekt Pasiak w Warszawie. W lutym 2014 roku brała udział w wystawie Sztuka na Zamku w Galerii Kordegarda w Warszawie, a w czerwcu współtworzyła projekt artystyczno-terapeutyczny w Gruzji, zakończony wystawą Supra of Her own w Galerii Nectar w Tibilisi. W grudniu 2014 odbyła się jej wystawa indywidualna Dziewczyny z Zamku w cyklu Project Room CSW Zamek Ujazdowski, a 2015 brała udział w wystawie Widzenia w Warszawie oraz w Brukseli (Munt Punt) w ramach projektu Parol!, którego była też kuratorką.

PROSZCZUK Eliza nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących