Wróć do artystów
DE

DZIERŻ Edyta

(ur. 1977)
Dodaj do listy życzeń
(0)

Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W latach 2000-2002 ukończyła specjalizację z rzeźby w pracowni prof. Gustawa Zemły, natomiast w 2004 roku uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni prof. Mariana Czapli. Aneks z technik ściennych w pracowni prof. Edwarda Tarkowskiego.
Artystka zajmuje się malarstwem, technikami ściennymi (mozaika, sgraffito, fresk), live painting czy performance: obraz - dźwięk - światło.
Figuruje w Rankingu Rzeczpospolitej - Kompas Młodej Sztuki w latach 2008, 2010, 2012.
Współtworzy interdyscyplinarne grupy twórcze: Symfonia, Art Visual Dance oraz międzynarodowy ruchu artystyczny Artinterference. Koordynuje również działania grupy Młodzi Sztuką i międzynarodowego projektu Eviva l'Arte.
Tworzy autorskie projekty artystyczne oraz działa jako organizator, kurator ogólnopolskich i międzynarodowych wystaw/projektów promujących sztukę współczesną. Współpracuje również z muzykami m. in.: prof. dr hab. Elżbietą Gajewską, Iwoną Jędruch, Katarzyną Oczkowską, Tadeuszem Sudnikiem.
Współtworzy PRACOWNIĘ 23 na warszawskiej Pradze. Jej prace wystawiane są solo i zbiorowo zarówno w Polsce jak i za granicą.

DZIERŻ Edyta nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących