Wróć do artystów
Po raz pierwszy wziął aparat fotograficzny mając 16 lat i ta pasja trwa do dzisiaj. Ulubione jego gatunki to portret i reportaż. W czasach studenckich brał udział w różnych wystawach fotograficznych. W tym czasie zajmował się samodzielną obróbką filmów i fotografii czarno-białych. Podobnie jak po rozpoczęciu pracy zawodowej, będąc członkiem przyzakładowej grupy fotograficznej. Wykonywał fotoreportaże dla miejscowej gazety „Głos Chodakowa”.
W 2001 roku otrzymał wyróżnienie w konkursie fotograficznym w Piasecznie, w tym samym roku również wyróżnienie w konkursie Foto-Lato organizowanym przez Magazyn Fotograficzny. Jest aktywnym członkiem klubu fotograficznego f8 działającego przy Konstancińskim Domu Kultury. Bierze udział we wszystkich wystawach zbiorowych. W 2005 roku – pierwsza indywidualna wystawa „Portretomania” w KDK Konstancin i w warszawskiej galerii Abakus.
O podejściu do fotografowanego obiektu mówi tak: „Patrząc przez obiektyw na ludzi nie wymyślam wyszukanych póz, nie przestawiam z miejsca na miejsce. Chcę, aby byli autentyczni. Staram się zajrzeć do ich duszy. Niestety jej fotografowanie nie jest możliwe, fotografuję więc rzeczywistość. Nie lubię robić zdjęć ładnych. Staram się robić zdjęcia ciekawe”.
WAROWNY Edward nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących