Wróć do artystów
WD

WOŹNIAK Dominik

(ur. 1983)
Dodaj do listy życzeń
(2)
Urodzony w Piotrkowie Trybunalskim. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale grafiki i malarstwa. Dyplom obronił w pracowni technik drzeworytniczych oraz pracowni rysunku prof. Andrzeja Mariana Bartczaka.
Od roku 2008 uczestniczy w projekcie promowania Młodej Sztuki w Polsce zainicjowanym przez Łódzki Dom Aukcyjny - Rynek Sztuki.

Twórczość Dominika Woźniaka oscyluje na granicy symbolicznej ekspresji, połączenia rysunkowo - malarskiego kontynentu, jakże charaktertystycznego dla wyrażania idei piękna ponadczasowego. Z uwzględnieniem wszelkich niedoskonałości jakie mogą zainstnieć, w przed, w trakcie lub po wykreowaniu danego dzieła.
Pragnienia ukazujące związki, między człowiekiem, a naturą wchodzą w skład programu owej twórczości. Motywem przewodnim inicjowania Sztuki obecnego czasu, takiej, która daje możliwość oddechu, wobec chaosu dnia dzisiejszego, jak również odczuć, czy refleksji nad własnym życiem, są działania symboliczno - alegoryczne. Owe działania mają kluczowe znaczenie, ponieważ są częścią procesu patriotycznego i są wykorzystywane w projektach dotyczących odnowy czysto duchowej, każdego żyjącego organizmu. Jak wiadomo (symbol - alegoria), może być rozumiany szeroko, dlatego też powinny się pojawiać indywidualne skojarzenia. Przez co dane dzieło Sztuki, staje się dla widza impulsem, zarówno pozytywnym jak i negatywnym dla dalszego osobistego rozwoju.
Prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
Pokaż
60
60

WOŹNIAK Dominik (ur. 1983)

Syn Boży

olej, 47 x 37 cm
sygnowana l.d.

Black Art 07.12.2022

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł