Wróć do artystów
ŚD

ŚLUSARSKI Dariusz

( ur. 1979, Częstochowa)
Dodaj do listy życzeń
(9)
Dariusz Ślusarski urodził się w Częstochowie w 1979r. Życiową pasją artysty jest malarstwo, któremu poświęcił całe swoje życie i wykształcenie, kładąc szczególny nacisk na doskonalenie techniki malarskiej jak i warsztatu, by w bardziej wyrafinowany sposób poruszać się w nadrealnym świecie-głównym obszarze jego zainteresowań.
Po ukończeniu szkoły podstawowej artysta doskonale wiedział, jaką drogą pójść, czego zwieńczeniem po 5 latach jest dyplom ukończenia Liceum Plastycznego im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie. Zarówno podczas nauki w Liceum jak i później na Akademii Jana Długosza rozwija swoje umiejętności i kunszt malarski, jednocześnie odbywając praktykę u jednego z najwybitniejszych polskich artystów surrealistycznych Tomasza Sętowskiego w Muzeum Wyobraźni w Częstochowie.
Artysta obserwuje otaczający go świat i dzięki swoim umiejętnością malarskim odzwierciedla jego odbicie na płótnie. Nie zawsze obrazy te są w pełni zrozumiałe i czytelne, lecz zawsze zawierają charakterystyczne przesłanie artysty. Zabiera on nas do swojego własnego świata wypełnionego symboliką jego odczuć.
Artysta mieszka i pracuje w Częstochowie.
Pokaż
02
02

ŚLUSARSKI Dariusz ( ur. 1979, Częstochowa)

Octopus, 2021

akwaforta/papier, 28 x 32 cm,
sygnowana i opisana ołówkiem l.d.,
praca oprawiona

Black Art 07.09.2022

Cena wywoławcza:

900 zł droit de suite

Estymacja:

1 200 - 1 800 zł