Wróć do artystów
SC

SCHULZ Christoph

(ur. 1962)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Christoph Schulz pseudonim Antek, urodził się 1962 roku w Gdańsku, od 30 lat mieszka i tworzy w Niemczech. Twórczość Antka jest przede wszystkim poszukiwaniem siebie i wyrazem uczuć artysty w danej chwili.
Motywy symboliczne, to powtarzający się motyw męskiej głowy – odgrywają ważną rolę w jego twórczości, można w nich bowiem rozpoznać autoportrety artysty. Jednakże nie są to odbicia lustrzane i powinny być odczytywane zgodnie z percepcją świata artysty. Często są to emocje związane ze spotkaniami z ludźmi, z emocjami, jakie mu towarzyszą.

Antek stawia ludzi w centrum swoich ekspresyjnych i symbolicznych prac. Lubi ludzi i jest otwarty na ludzi. Koncentruje się na osobistych doświadczeniach, w ramach swoich własnych odkryć i rozwoju. Jego twórczość konfrontuje się
z kwestiami takimi jak moralność i seksualność. Nie lubi tytułować swoich prac, stawia na kreację oglądającego, daje szansę wyobrażenia i nadania swojego tytułu obrazowi.

Sztuka Antka jest wynikiem konfliktu z materią i jego bezpośrednim otoczeniem. Oprócz tradycyjnych narzędzi i technik, Antek posługuje się także przedmiotami codziennego użytku, takimi jak kawa, piasek czy przyprawy. Jednak zawsze na pierwszym planie jest artystyczna jakość jego dzieł, co często podkreśla podczas kursów sztuki, które regularnie prowadzi.

Pierwsza wystawa Antka w 1979 roku została nagrodzona stypendium Akademii w Gdańsku. Jego prace były prezentowane na licznych wystawach. W 2006 roku otworzył Antek Atelier w Altenie w Niemczech, które stało się centrum wymiany myśli i komunikacji dla środowiska artystycznego. www.artantek.de
SCHULZ Christoph nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących