Wróć do artystów
KRZYSZTOF Bronisław

KRZYSZTOF Bronisław

(ur. 1956r.)
Dodaj do listy życzeń
(2)
Urodził się w 1956 r. w Mszanie Dolnej. Jest absolwentem zakopiańskiego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara. Już w trakcie studiów w Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych realizował pierwsze projekty: pomniki, figury i tablice pamiątkowe. Po uzyskaniu dyplomu z wyróżnieniem na Wydziale Rzeźby w pracowni Jerzego Jarnuszkiewicza, powrócił jako wykładowca do Szkoły Kenara gdzie współpracował m.in. z Władysławem Hasiorem. Od 1984 roku tworzy we własnej pracowni. Bierze udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i zagranicą, m. in. w Paryżu, Londynie, Rawennie, Tokio i Kolonii. Jest wielokrotnie nagradzany. Stale współpracuje z Muzeum Sztuki Medalierskiej we Wrocławiu. Obok rzeźb i medali tworzy unikatowe meble, jest także autorem projektu korka do perfum firmy Sisley. Medale z cyklu Jeźdźcy Apokalipsy zostały włączone do zbiorów British Museum. 
Głównym tematem prac Bronisława Krzysztofa jest człowiek. Natura i realizm ciała stają się punktem wyjścia i tworzywem, z którego artysta kształtuje własną wizję. 
Prace B. Krzysztofa znajdują się w miejscach ważnych dla sztuki, czy też doskonałych prywatnych kolekcjach. Przykładem może być Muzeum Watykańskie, a także rodzina Sainsbury - /fundatorzy lewego skrzydła British Muzeum w Londynie/, Élise Basile Goulandris - fundatorzy Muzeum Sztuki Współczesnej w Grecji, Alfred Taubman - właściciel Sotheby's w Nowym Yorku, Ann Gordon Getty w San Francisco, czy też Marchioness of Salisbury - zasłużona osoba dla Polski a szczególnie dla Krakowa.
Artysta zrealizował szereg zamówień prywatnych, w których to możemy odnaleźć tzw. polski ślad. Rzeźby wykonane przez niego zdobią takie paryskie wnętrza jak Hôtel Lambert czy też kolekcję Huberta i Izabeli d'Ornano.
W ostatnich latach pracuje i przebywa głównie za granicą. W 2003 roku miał wystawę w Galerii Polskiego Domu Aukcyjnego "SZTUKA" w Warszawie.
KRZYSZTOF Bronisław nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących