Wróć do artystów
JB

JARZEMSKA-MISZTALSKA Bogna

(ur. 1979)
Dodaj do listy życzeń
(3)
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 2003 roku, dyplom z malarstwa w pracowni prof. Krzysztofa Wachowiaka. Praca dyplomowa wyróżniona statuetką prof. Józefa Szajny za nowatorstwo w sztuce i uznana za najlepszy dyplom z malarstwa 2003 roku. Finalistka Międzynarodowego Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej Gdynia w 2011 roku i 24 Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie w 2012 roku.
Jest pierwszą polską malarką zaproszoną do udziału w Polsko-Saudyjskiej wystawie malarstwa upamiętniającą dziesiątą rocznicę wzajemnych stosunków dyplomatycznych. Jej prace znajdują się m.in. w prywatnej kolekcji Rodziny Królewskiej Arabii Saudyjskiej. Pasją malarki jest emalia – obrazy pokryte kolorowymi szkliwami i wypalane w temperaturze 1000 stopni Celsjusza.
Często komponuje emalie w nowoczesne rozwiązania sztuki użytkowej np.
w indywidualne projekty meblowe. Poza emalią artystka tworzy w technice olejnej, zajmuje się malarstwem ściennym, szkłem artystycznym oraz witrażem. Swoje prace prezentowała m.in. w Szwajcarii, Niemczech, Francji. USA, Kanadzie, Polsce – Muzeum Miasta Gdyni, BWA Częstochowa, Galeria Narodowa Zachęta, Galeria Napiórkowskiej, Galeria SD, Wilanów Warszawa.
JARZEMSKA-MISZTALSKA Bogna nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących