Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom otrzymała w 1956r. w pracowni prof. Wacława Waśkowskiego.
Miała 7 wystaw indywidualnych m.in.: 1964-66, Włochy; Galeria DAP OW ZPAP, Warszawa, 1980; Klub WSM Żoliborz, 1993; Galeria Canaletto, Warszawa, 1993.
Wzięła udział w licznych wystawach okręgowych i ogólnopolskich, m.in.: "Sacrum", Grafika miesiąca.
Dziedziny twórczości: grafika, rysunek, malarstwo, tkanina, miniatura tkacka.
drzeworyt, papier, 20 x 11 cm;
sygn. i opisany u dołu: (słabo czytelnie)
olej, płótno; 55 x 64 cm;
sygn. na odwrocie, na krośnie: HORSKA.
pastel/papier, 47 x 64 cm
sygnowany p.d.: Bimali 73