Wróć do artystów
KB

KONECKA-KORNICKA Beata

Dodaj do listy życzeń
(0)
Urodziła się w Poznaniu, w rodzinie artystyczno-prawniczej. Szkołę podstawową i średnią (Prywatne Żeńskie Liceum Sióstr Urszulanek) ukończyła we Wrocławiu. Absolwentka Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby poznańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (1977-1983). Dyplom z projektowania graficznego uzyskała w 1983r. w pracowni Grzegorza Marszałka.

Po studiach, przez pewien okres czasu, mieszkała wraz z mężem Januszem Koneckim w Poznaniu, trochę we Wrocławiu i w Rypinie. Od 1994r. mieszka w Szklarskiej Porębie, gdzie stworzyła wraz z mężem Prywatne Centrum Edukacji Artystycznej oraz Galerię Autorską KOKON. Oprócz edukacji artystycznej dla młodzieży, organizowała międzynarodowe i ogólnopolskie plenery malarskie. Proponowała również inne przedsięwzięcia kulturalne w oparciu o dzieła literackie i muzyczne.

Jest autorką cyklów rysunkowych inspirowanych dziełami literackimi, jak „Dekameron" Boccacia, „Rękopis znaleziony w Saragossie" Jana Potockiego, „Księga Ducha Gór" Carla Hauptmanna (2000), oraz rysunków z cyklu: „Maski I", „Maski II", „Maski III"(1999-2004), tryptyk „Samotność Boga" (2003-2004), tryptyk „Wspomnienia – Zapomnienia", tryptyk „Femina" i wielu, wielu innych. Prace odnoszą się bezpośrednio do ludzkiego losu,do świadomości czy podświadomości.

Prezentowała swoje prace na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą - kilkakrotnie w Niemczech, w Czechach i w USA (2000, 2001).

Od 2001r. wystawia w Nowym Jorku zdobywając odbiorców swojej sztuki na rynku amerykańskim. Każda wystawa jest ogromnym wyzwaniem i przeżyciem. W ostatnich latach, do bardzo ważnych wystaw (oprócz tych za granicą), zalicza indywidualną, retrospektywną wystawę swych prac w Galerii Miejskiej „Arsenał" w Poznaniu w 2005r. Oraz wystawę w Galerii Krytyków „Pokaz" w Warszawie. O jej sztuce ukazało się szereg tekstów w czasopismach i katalogach. Jej prace znajdują się w muzeach i zbiorach prywatnych w Polsce, w Niemczech, w Holandii i w Stanach Zjednoczonych. Należy w USA do Międzynarodowego Towarzystwa „Emocjonalistów", a w Szklarskiej Porębie do Stowarzyszenia „Nowy Młyn", który skupia współczesną Kolonię Artystyczną Karkonoszy. Uczy malarstwa i rysunku w jeleniogórskim Liceum Plastycznym.
KONECKA-KORNICKA Beata nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących