Wróć do artystów
SB

SOKOŁOWSKA Basia

(ur. 1961)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Basia Sokołowska

 urodzona we Wrocławiu w 1961 studiowała Historię Sztuki w Warszawie. W pierwszych miesiącach stanu wojennego, dotarła przez Mongolię i Chiny do Australii. Po ukończeniu studiów na University of Sydney Basia Sokołowska pracowała przez kilka lat w państwowej galerii sztuki w Sydney (Art Gallery of New South Wales) jednocześnie tworząc i wystawiając cykle barwnych fotografii.

Zaczęła wystawiać na początku lat 90-tych. Główne cykle fotograficzne jej autorstwa to Carmen Infinitum (1990-91), Interior/Mieszkanie (1993), Poza powierzchnię (1994), Cienie nieśmiertelności (1995), Ars Moriendi (1998) i Chrysalis (2004), z których większość była wystawiana w |Małej Galerii ZPAF-CSW w Warszawie i prezentowana na ponad trzydziestu wystawach indywidualnych i grupowych w Australii i Europie, a ostatnio także w Japonii.
Jej prace znajdują się w zbiorach Bibliotheque Nationale w Paryżu, Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, a także w wielu kolekcjach prywatnych w Europie i Australii.
Obecnie mieszka w Warszawie.
SOKOŁOWSKA Basia nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących