Wróć do artystów
TB

TRZYBULSKA Barbara

(ur. 1970 r.)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Urodzona w 1970 r. w Dusznikach Zdroju. Ukończyła wydział Ceramiki i Szkła wrocławskiej ASP, dyplom w 1995 roku w pracowni prof. Krystyny Cybińskiej.
prace w zbiorach: Muzeum Wałbrzych, Siklos Węgry, CEBIKO Korea

Bibliografia

Peter Lane "Contemporary Studio Porcelain"
Kerameiki Techni - Online Clayart International Magazine - best exhibitions 2007

Barbara Trzybulska zajmuje się ceramiką artystyczną, a właściwie malarstwem w ceramice. Interesują ją głównie problemy związane bliżej z malarstwem, niż rzeźbą, z reguły bardziej identyfikowaną z ceramiką .
Działalność artystki można podzielić na kilka działów - butle - najbliższe samej idei ceramiki, ze względu na swe rozmiary nie mają przeznaczenia czysto użytkowego. Pełnią funkcję głównie dekoracyjną. Malarstwo to prace komponowane z dużych płyt szamotowych, małych, mozaikowych kawałków lub pudeł, do których artystka wsypuje zawartość luzem, lub gdy praca ma wisieć na ścianie autorka wkleja ją, wiąże, zawiesza.

"Porcelana jest materiałem najszlachetniejszym, bardzo trudna w pracy, ale też wdzięczna i czysta w odbiorze. W przeciwieństwie do moich barwnych prac, porcelana zmusza mnie do syntezy, oszczędności środków wyrazu. Pozwalam jej mówić samodzielnie, staram się ukazać jej lekkość, przeświecalność , delikatność.
W swoich poszukiwaniach pamiętam też o wnętrzach. Z myślą o nich w pracowni mojego męża powstają parawany, szafki i patery, w których elementem dekoracyjnym są kafle, ażury lub układanki. Wszystkie prace wykonane są wyłącznie ze starego drewna, zgodnie z dawnymi technikami stolarskimi." /Barbara Trzybulska/TRZYBULSKA Barbara nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących