Wróć do artystów
KA

KLAFTA Artur

(ur. 1975)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Urodziłem się między "młotem a kowadłem" lewicowego ucisku i prawicowego podziemia, i może właśnie dlatego, dzisiaj mój światopogląd wykrystalizował się w ten sposób iż jestem apolityczny. Podczas uczęszczania do szkoły podstawowej mój własny ojciec opuszcza nas, uciekając za granicę, tak na dobrą sprawę do dzisiejszego dnia nie wiem, co było prawdziwą przyczyną tego precedensu, zważywszy, że jak mi się wydawało, moja matka była dla niego dobrą żoną (widocznie nie dość dobrą).
Po satysfakcjonujących wynikach ukończenia szkoły podstawowej byłem już zdecydowany przez jakie krainy ma płynąć moje życie.
Po ukończeniu liceum kontynuowałem moją podróż w poszukiwaniu sensu, bo dla człowieka powietrze i woda są jedynie pretekstem do życia, akceptacją i potwierdzeniem zastanej rzeczywistości. I o ile nauka mówi JAK to nie wyjaśnia po co, religia odpowiada PO CO, ale nie wyjaśnia jak, być może trafną syntezą tych wypadkowych stanowiłaby właśnie SZTUKA.
Studiowałem w pracowni prof. Józefa Hałasa na wydziale Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu - dyplom z malarstwa w 2009 r. w pracowni prof. Aleksandra Dymitrowicza. Zajmuje się głównie malarstwem olejnym (lub raczej powróciłem do niego  z głębokiego snu jakim była praca w reklamie). Moje prace nie znajdują się w kolekcji jakichkolwiek Muzeów o ile mi wiadomo, za to zdobią prywatne kolekcje w kraju i zagranicą.
KLAFTA Artur nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących