Antoni Malinowski, artysta polskiego pochodzenia (ur. 1955) , który od 1980 roku żyje i pracuje w Londynie, w swoich kompozycjach kolorystycznych przeciwstawia się teorii mającej swoje korzenie w modernizmie (uważano wówczas, że budynki powinny zachować naturalne kolory materiałów budowlanych). Do najbardziej znanych realizacji Malinowskiego zaliczają się wielkoformatowe instalacje malarskie we wnętrzach i na fasadach budynków, wykonane na zamówienie architektów dla Luxor Theatre w Rotterdamie, Royal Court Theatre oraz dla Coin Street Neighbourhood Centre w Londynie. Magazynowi Vox Design artysta opowiada o swoich kolorystycznych inspiracjach, relacjach pomiędzy przestrzenią, światłem i architekturą oraz o współpracy z Haworth Tompkins Architects.
Antoni Malinowski (pracując z pigmentem, światłem, ruchem i czasem, bada dynamiczną relację pomiędzy przestrzenią obrazu i architektury. Tworzy on efemeryczne lub trwałe interwencje w architekturze, maluje obrazy, ściany, sufity i trotuary, kreuje taneczny performance poprzez budynki i miasta, współpracuje z kompozytorami i muzykami. Główną uwagę poświęca percepcyjnym, emocjonalnym i fizycznym cechom kolorów. Najbardziej znaną pracą artysty w architekturze jest słynna trzypiętrowa Vermilion Wall - Cynobrowa Ściana, którą stworzył w Royal Court Theatre na Sloane Square w Londynie.
Prace Malinowskiego znajdują się w kolekcjach m.in. The Arts Council, British Council oraz w zbiorach muzeów - np. Tate w Londynie.