Wróć do artystów
SA

SOBOL-WEJMAN Anna

(1946)
Dodaj do listy życzeń
(2)
Urodziła się w Rybniku w 1946 roku. Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowniach prof., prof. Włodzimierza Kunza i Mieczysława Wejmana. Uzyskała dyplom w pracowni litografii prof. Włodzimierza Kunza w 1972 roku.
W roku 1995 zdobyła Grand Prix na Międzynarodowym Biennale Grafiki w Gyor. Od roku 1991 artystka współpracuje z Jan Fejkiel Gallery w Krakowie. Siedzące były piątą indywidualną wystawą Anny Sobol -Wejman w galerii. W czerwcu 2009 roku została laureatką Nagrody im. Witolda Wojtkiewicza, przyznawanej przez zarząd Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Krakowski za najlepszą wystawę w Krakowie.

Prace w kolekcjach:
Biblioteka Narodowa, Warszawa; Graphishe Sammlung Albertina, Wiedeń, Austria; Museum of Modern Art, Nowy York, USA; National Gallery of Art, Waszyngton, USA; Janos Xantus Museum, Gyor, Węgry; William Benton Museum of Art, Storrs, USA; Minneapolis Institute of Art, USA; Musee des Beaux Arts, Chambery, Francja. Prywatne kolekcje w Danii, Francji, Holandii, Islandii, Japonii, Niemczech, USA.
SOBOL-WEJMAN Anna nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących