Wróć do artystów
EA

EICHLER Anna

(ur. 1979, Chojnice)
Dodaj do listy życzeń
(0)

Anna Eichler urodzona w Chojnicach na Pomorzu. W 2004 roku ukończyła ASP w Warszawie dyplomem malarskim w pracowni Krzysztofa Wachowiaka z aneksem z grafiki warsztatowej w pracowni Krzysztofa Wyznera. Stypendystka programu socrates/erasmus w Hiszpanii (Universidad Castilla La Mancha, Cuenca). Pracę teoretyczną o malarstwie Barnetta Newmana napisała pod kierunkiem Wojciecha Włodarczyka.

Maluje pejzaże olejne o syntetycznej, abstrakcyjnej kompozycji, bardziej wyobrażające nastrój niż przedmiot. Ich faktura lekko rozprasza światło - to efekt użycia piasku, domieszanego do farby. Czasami pojawiają się też inne struktury: słoma, trawa, igły, folia, papier mache - w zależności od plenerowego otoczenia. Jest to malarstwo dużych płaszczyzn lekko modulowanego koloru, skoncentrowane na abstrakcyjnej warstwie obrazu, grze z konwencją (np. pejzaże morskie...pionowe), uciekające od przedmiotu, a skupione na wrażeniu.

Zupełnym przeciwieństwem są jej obrazy na papierze. Powstają z wielokrotnie lawowanych transparentnych warstw i z gestu. To często niedoceniane podłoże daje zupełnie inne możliwości niż płótno. Włókna nadają kierunek swobodnie rozlewanym plamom, z których wyłania się obraz. Jest to emocjonalne, swobodne malarstwo kontrolowanego przypadku.

EICHLER Anna nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących