Wróć do artystów
BA

BRUDZIŃSKA Anna

(ur. 1974, Gliwice)
Dodaj do listy życzeń
(0)

Artystka sztuk wizualnych. Urodziła się w Gliwicach. Studiowała na Wydziale Ceramiki i Szkła, następnie na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W roku 1999 uzyskała dyplom magistra sztuki pod kierunkiem prof. Alojzego Gryta oraz prof. Piotra Błażejewskiego. Zajmuje się malarstwem oraz tworzy przestrzenne instalacje malarsko-rzeźbiarskie. Określa siebie jako artystkę przestrzeni. Fascynuje ją niebo i kolor niebieski - w swoich pracach bada możliwości tego koloru oraz rozpatruje konceptualno-lingwistyczne granice tych pojęć.

W latach 1994-2018 brała udział w 72 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą, a także w wielu festiwalach sztuki, sympozjach, plenerach artystycznych.  W 2003 roku została podwójną laureatką Ogólnopolskiego Festiwalu Malarstwa Młodych we Wrocławiu. Jej prace znajdują się w kolekcjach w Polsce, Niemczech, Włoszech i Czechach.

Jest również kuratorką wystaw innych artystów, od 2007 w Galerii Sztuki Współczesnej Pionova w Gdańsku, od 2000 do 2004 r. w Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

BRUDZIŃSKA Anna nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących