Wróć do artystów
BA

BROMLEY-TRYC Anna

(ur. 1972)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Urodzona w 1972 roku, w Waszyngtonie, USA. Jest absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Praca dyplomowa w pracowni projektowania graficznego pod okiem Profesora Lecha Majewskiego (1997r.). Umiejętności malarskie rozwijała pod okiem Profesora Janusza Przybylskiego, a rysunek u Profesora Juliana Raczko.

W 2002r. otrzymała stypendium artystyczne rządu włoskiego na 3 miesięczny pobyt w Mediolanie. W 1995 roku odbyła 4 miesięczne stypendium Akademii Sztuk Pięknych Minerva, w Groningen, w Holandii, na Wydziale Grafiki. Pracowała tam nad komunikacją wizualną dotyczącą koncertów Oliviera Messian, z uwzględnieniem jego teorii kolorów.

Jej pasją i inspiracją do pracy artystycznej są podróże zwłaszcza afrykańskie. Na przełomie 2001 i 2002r. pracowała jako wolontariusz w Fundacji Ochrony Gepardów (Cheetah Outreach) w RPA. W 1996 roku, w związku z kontraktem na książkę „Zapach Afryki” (Wydawnictwo Medium, 1997, 4000 sztuk), której jest współautorką, podróżowała po Afryce Wschodniej i Południowej. Odbyła również podróże do Włoch i Ameryki Centralnej.

Współpracuje z Galerią Katarzyny Napiórkowskiej, Fabryką Trzciny. Obrazy w prywatnych kolekcjach w Polsce i w Austrii oraz Kanadzie.
BROMLEY-TRYC Anna nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących