Wróć do artystów
FA

FILIPOWICZ Andrzej

(ur.1974)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Ukończył Państwowy Uniwersytet w Grodnie na wydziale Malarstwa i Rysunku. Specjalizuje się w malarstwie sztalugowym polegającym na łączeniu różnych materiałów i konwencji. Artysta nie ogranicza się jedynie do malarstwa. Osiąga także znaczne sukcesy w projektowaniu wnętrz, fotografii i grafice. Jego obrazy przywołują absolut, są jak dążenie do tego co piękne, wzniosłe, doskonałe, są nierealnie wyidealizowane, dalekie od rzeczywistości. Nie wyobrażają stanu faktycznego, a dążenie do tego stanu, jakby artysta chciał za wszelką cenę, poprzez swój wyobrażony świat, zachować to co według niego kryje się pod pojęciem piękna.
Ale oddajmy głos samemu Filipowiczowi: ‘’Dzieciństwo jest magicznym czasem, ale możemy ocalić w sobie to, co było wówczas ważne. Poczuj przyjemność z dotykania piękna, otwórz wewnątrz siebie drzwi na ten stan. Niech wleci jak lekki barwny motyl. Niech z nim pojawi się zapach niczym światło, co cicho wchodzi do duszy i daruje pragnienie, szczęście i wolność. W człowieku bez marzeń nie ma życia. Miejcie marzenia, nie płoszcie ich. Bądźcie marzycielami.”
Stały uczestnik wystaw i plenerów międzynarodowych od 1994 roku
1997-1998 – wystawy indywidualne i zbiorowe w Grodnie
1999 – wystawa indywidualna w Białymstoku
2000 – US Information Agency WEB projekt IATP, Stany Zjednoczone
2000-2004 – wystawy poplenerowe we Wrocławiu, Pułtusku, Warszawie, Sejnach
2001 – Staż artystyczny w „Programm Art Sachsische Kulturstftung’’, Drezno, Niemcy
2003 – Doha,Katar
2005 – wystawy indywidualne w Grodnie (Białoruś), Krakowie, Białymstoku (Polska)
2005 – wystawa indywidualna w Niemczech
2006 – wystawy indywidualne i zbiorowe w Białymstoku, Toruniu, Grodnie
2006 – wystawa indywidualna "Hypnosis" Warszawa, Polska
Uczestnik prestiżowych plenerów malarskich z takimi artystami jak Jan Wołek, Franciszek Starowiejski, Edward Dwurnik.
Ma za sobą stypendia artystyczne w Stanach Zjednoczonych i w Niemczech. W 2003 roku został zaproszony przez emira Kataru na Karnawał Zimowy organizowany w tym kraju.
Prace artysty znajdują się w zbiorach PKN ORLEN SA POLONIA SEMPER SACHSSCHE KULTURSTFUNG Kunstlerhaus Wipersdorf Schloss Niemcy
FILIPOWICZ Andrzej nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących