Wróć do artystów
FA

FARQUE-NAGIĘĆ Aleksandra

(ur. 1979)
Dodaj do listy życzeń
(0)

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - kierunek grafika warsztatowa u prof. Stanisława Wejmana i prof. Krzysztofa Tomalskiego. Oprócz działalności wystawienniczej zajmuje się również opieka kuratorską. Współpracowała też z Teatrem Dialog i Sceną ulicy Kanoniczej. Była uczestnikiem plenerów artystycznych w Zaborku i w Jakubowicach zakończonych wystawami zbiorowymi. Podczas studiów na krakowskiej ASP uczestniczyła w wystawie grupowej Fundacji Szwedzko-Włoskiej w Wenecji podczas Biennale w Wenecji w 2001roku. Brała udział w Biennale Grafiki w Poznaniu i Serceles koło Paryża. Wystawiała swoje prace w 2001 roku w NCK w Krakowie na prezentacji pod tytułem: "Falowanie i spadanie". Otrzymała drugą nagrodę za grafikę roku 2002 w krakowskiej ASP przyznawaną przez Wydział Grafiki krakowskiego ASP. Stypendystka polskiego Ministra Kultury i Sztuki i Rządu Francuskiego w 2003 roku.
W Atenach studiowała malarstwo, grafikę warsztatową i ceramikę. Odbyła staż w Ecole des Beaux Artes w Tuluzie u prof. Jean Luc Favel, w pracowni Grafiki Warsztatowej i Infografiki. Brała udział w wystawie końcowo rocznej studentów i absolwentów Ecole des Beaux Artes w Tuluzie. Wystawiała grafiki w Cederic Baqville Gallery w Lille. Organizowała Festival Cassel we Francji gdzie również wystawiała swoje kompozycje. Miała liczne wystawy malarstwa w galerii Point Barre, Ann Sophie Colette w Lille. Otwarła studio malarstwa "Atelier 22" w centrum starego Lille. Współpracowała z Artystyczną Agencją Reklamową YNWA w Lille (Wykonawstwo projektów reklamowych dla sklepów Tempo, Orange, współpraca z Canon i Peugeot). Mieszkając w Londynie współprowadziła Galerie Topolski Century na Waterloo Station.
Współpracowała z Ministrem Kultury i Sztuki przy organizacji cyklu wystaw z okazji Roku Polskiego w Londynie i Tuluzie.
W 2014 miała wystawę grafiki w Ambasadzie Francji w Krakowie. Wielokrotne wystawy w Parlamencie Europejskim w Luksemburgu m.in. w 2014 i 2015 roku.
Jest członkiem ZPAP Kraków i bierze udział w wystawach zbiorowych Salonu Zimowego w Pałacu Przyjaciół Sztuk Plastycznych i Art Meetinig Tomaszowice oraz Pracowni Otwartej - galerii Pałacu pod Baranami w Krakowie.

FARQUE-NAGIĘĆ Aleksandra nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących