Wróć do artystów
PA

PRUSAK-CYBULSKA Agnieszka

Dodaj do listy życzeń
(0)
Agnieszka Prusak-Cybulska – wrocławska artystka młodego pokolenia: malarka, rysowniczka, ilustratorka, autorka kilkudziesięciu wystaw w Polsce i zagranicą.
Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 2003 r. ukończyła Wydział Malarstwa w pracowni prof. Aleksandra Dymitrowicza.

Agata Saraczyńska:
"Agnieszka Prusak-Cybulska ma umiejętność znajdowania piękna w prostych rzeczach. Jej fotografia jest wrażliwa na kontekst społeczny. W swoich pracach fotograficznych nie epatuje biedą, nieszczęściem i chorobą, dokumentuje ludzi takimi jacy są".

Krzysztof Skarbek:
„Agnieszce Prusak-Cybulskiej pisałem recenzję do pracy magisterskiej z zakresu malarstwa na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na studiach miała szereg ciekawych pomysłów formalnych, podkreślających idee Jej poszukiwań artystycznych. Tworzyła swoje prace w odniesieniu do kultury i cywilizacji współczesnej. Starała się pokazywać swoje obrazy malarskie, pełne pozytywnych emocji w kontekście działań społecznych. Jest artystką dla której istotą tworzenia są głębokie, humanistyczne treści ”.
PRUSAK-CYBULSKA Agnieszka nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących