Wróć do artystów
OA

OLESZKIEWICZ Agnieszka

(ur. 1968, Warszawa)
Dodaj do listy życzeń
(0)
Wykształcenie:
1983-1986 - Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie.
1986-1989 - Konserwacja Dzieł Sztuki, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, specjalizacja Konserwacja Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej.
1990-1996 - Ecole des Arts Decoratifs, Strasburg, Francja, specjalizacja multi media.
1993 - DNAP - Diplome National d’Arts Plastique.
1995 - DNSEP - Diplome National Superieur d’Expression Plastique.
Dyplom z malarstwa pt: “Przestrzeń malarska od iluzjonizmu do pojęcia pola wizualnego M.Rothko i sztuki abstrakcyjnej Gerharda Richtera - analiza ekspresjonizmu na przestrzeni XX w.”: Pollock, Rothko, de Kooning, Rainer,  Wols, Kiefer, Baselitz, Kirkeby, Lupertz, Twombly,  Paladino, Cucchi, Garouste, Beuys – Promotor Franc Wollfart, nadzów merytoryczny Sarkis i Manfred Sternjakob.

Artysta plastyk. Studiowała we Francji, uzyskała dyplom w Ecole des Arts Decoratifs w Strasburgu w 1995 roku – tematem jej pracy dyplomowej był ekspresjonizm w malarstwie XX wieku.
Następnie wiele lat zajmowała się dziennikarstwem. Współpracowała z radiem RDC, tygodnikiem „Polityka”, francusko-niemiecką stacją ARTE-TV, była redaktorem naczelnym czasopisma ekopartner nt. ochrony środowiska.
Pracownia artysty znajduje się na obrzeżach Puszczy Kampinoskiej. W pracy twórczej interesują ją zagadnienia przestrzeni malarskiej, koloru, linii. Czerpie inspiracje z natury, nie odtwarza, ale zapisuje krajobrazy i chwile szybkim gestem.
OLESZKIEWICZ Agnieszka nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących