Wróć do artystów
KA
Agnieszka Kopeć – studiowała na Uniwersytecie Wrocławskim (Filologię i Socjologię) oraz latach (1997-2002r.) na ASP we Wrocławiu (witraż – 1999, tkanina – 2002). W 2006r. obroniła doktorat na Wydziale Tkaniny i Ubioru na ASP w Łodzi.

Jest twórcą pojęcia, teorii i obiektu AOT – Architektonicznego Obiektu Tkanego. Uczestniczyła w seminarium w Instytucie Sztuki PAN, należy do ZPAP. Prowadzi i kieruje Pracownię Doświadczalną AOT. Zajmuje się tkaniną artystyczną (w pojęciu klasycznym oraz tkaniną eksperymentalną) a także malarstwem wielkoformatowym, witrażem i fotografią. Bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jest laureatką wyróżnień i nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych. Jej prace znajdują się w muzeach i w zbiorach prywatnych. Obecnie prowadzi i kieruje Pracownią Doświadczalną AOT.

W swojej twórczości nie pozostaje obojętna na problematykę społeczną. Jej eksperymenty łączenia różnych technik (np. tkaniny z witrażem) są ciągłym poszukiwaniem najlepszego sposobu wyrażania siebie. „Tworzenie to ciągłe oswajanie tragedii, których oswoić się po prostu nie da, to przyswajanie i próba zrozumienia świata materialnego i jednocześnie ulotnego jak marzenie senne” – stwierdza autorka.

Należy do WKS Śląsk SEKCJI STRZELECKIEJ. W roku 2008 zajęła czwarte miejsce na zawodach w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego. Miłośniczka guźców afrykańskich i kuchni syryjskiej. Notorycznie się odchudza. Bez powodzenia.
KOPEĆ Agnieszka nie posiada obiektów w wynikach