Wróć do artystów
CA

CZEREMUSZKIN-CHRUT Agata

(ur. 1983, Częstochowa)
Dodaj do listy życzeń
(4)

Absolwentka wydziału malarstwa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom w 2008 roku u prof. A. Dymitrowicza i prof. Z.Nitki), studiowała także na Edinburgh College of Art oraz na ASP w Warszawie. Aktualnie kontynuuje edukację w ramach Doktoranckich Studiów Środowiskowych na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Zajmuje się malarstwem sztalugowym i muralem. Jej prace można znaleźć w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą. Autorka kilkudziesięciu wystaw zbiorowych oraz kilkunastu indywidualnych, z których najważniejsze to Źródła konfliktu w Galerii BWA w Rzeszowie (2016), Dokumentacja obrazu w Centrum promocji Młodych/Muzeum Częstochowskie (2015), Mięso i geometria w Galerii Bałuckiej/Miejska Galeria Sztuki w Łodzi (2014), To be titled, EC Gallery, Chicago (2014), Papier - płótno - ściana w Galerii BWA w Gorzowie Wielkopolskim (2013), Łóżka w Galerii Elektor w Warszawie (2012).
W 2014 roku otrzymała honorowe wyróżnienie 8 Biennale Miniatury w Częstochowie, a w 2013 roku była nominowana do nagród III Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego w Rzeszowie. Trzykrotnie wzięła udział w międzynarodowej wystawie sztuki współczesnej Nord Art, Kunstwerk Carlshutte w Niemczech. W latach 2013-14 współtworzyła polsko-niemiecki projekt artystyczny Interferencje-Interferenzen częściowo finansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Uczestniczka międzynarodowych sympozjów i rezydencji artystycznych m.in. The Old School Art Residency w Bułgarii (2014), międzynarodowy plener krajobrazowy w Schwedt nad Odrą (2016) w Niemczech, sympozjum malarskie Atelier am Donau, Pochlarn, Austria (2016), sympozjum malarskie Art Circle w Słowenii (2017). Mieszka i pracuje w Berlinie oraz w Warszawie.

CZEREMUSZKIN-CHRUT Agata nie posiada obiektów w aukcjach nadchodzących