Zaplanuj z Artinfo

Przegląd oferty aukcyjnej 3.08-12.08


5.08.2020, Aukcja sztuki współczesnej - kolekcja prywatna (zakończenie aukcji internetowej) -  zobacz więcej >

 

lot 2 Jan Lebenstein, Kobieta, Sfinks i obelisk, 1985   zobacz więcej

Wybitny artysta malarz Jan Lebenstein, był również wybitnym grafikiem i ilustratorem. Interesujące prace z lat 80., których kilka sztuk znalazło się w katalogu, zdradzają wpływ charakterystycznego surrealizmu Giorgio de Chirico z jego zagadkowo rozmieszczoną w nieokreślonej pustce monumentalną architekturą. W tej scenerii umieszczał polski artysta postaci kobiet oraz chimer, były nośnikiem bogatej symboliki. 

Estymacja 1 500 - 2 000 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

6.08.2020, Aukcja sztuki współczesnej (zakończenie aukcji internetowej) -  zobacz więcej >

 

lot 2 Tadeusz Dominik, Pejzaż, 1994    zobacz więcej

Niezwykle atrakcyjny obraz prof. Tadeusza Dominika z lat 90. Sztukę artysty z tego okresu charakteryzuje szczególna komunikatywność, a zarazem dekoracyjność, ale w idiomie indywidualnego stylu. Doskonałe kolory i ich aranżacja nie dziwią u jednego z najważniejszych spadkobierców tradycji kolorystycznych w polskim malarstwie. 

Estymacja 30 000 - 40 000 zł

 

 

 

lot 11 Władysław Jackiewicz, Kompozycja, 1967   zobacz więcej

Bardzo interesująca propozycja malarstwa lat 60. Obraz prof. Jackiewicza, bardzo zasłużonej postaci gdańskiej ASP, ale też polskiego malarstwa, ma w sobie ducha czasu. Czterdziestoletni artysta przetworzył niepowtarzalną atmosferę i wolność magicznej dekady, z jej psychodelicznymi eksperymentami, w doskonałe dzieło sztuki o uniwersalnych wartościach artystycznych i wizualnych. 

Estymacja 12 000 - 16 000 zł

 

 

 

 

 

lot 26 Franciszek Ledóchowski, Bez tytułu, 2012   zobacz więcej

Wartościowa propozycja wczesnego malarstwa Franciszka Ledóchowskiego sprzed okresu zainteresowania abstrakcją i malarstwem gestu. Obraz, o dyskretnie zasygnalizowanych historycznych treściach, imponuje warsztatem malarskim. Gest odejścia od figuracji dopiero po tak dobrym opanowaniu techniki realistycznej jest wysoko ceniony przez miłośników malarstwa. Obraz otrzymał wyróżnienie na Konkursie o Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch w 2012 roku. 

Estymacja 4 000 - 5 000 zł

 

 

 

 

 

 

 

8.08.2020, Nautilus, 48 Aukcja Dzieł Sztuki -  zobacz więcej >

 

lot 34 Jerzy Skarżyński, Grecki atleta, 1947   zobacz więcej

Rzadki wczesny pastel w stylu Picassa Jerzego Skaryńskiego. Z tego okresu na rynku pojawiały się głównie drobne prace tuszem. Atrakcyjna, wypracowana według wskazań francuskiego mistrza wizja klasycznego piękna ludzkiego ciała robi i dzisiaj wrażenie. W tej cenie jest to bardzo interesująca oferta. 

Cena wywoławcza 3 500 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

8.08.2020, Art in House, 43. Aukcja Nowej Sztuki -  zobacz więcej >

 

lot 32 Jan Dubrowin, Kocie bajki, 2020   zobacz więcej

Ciekawostka w ofercie. Obraz nawiązuje do tradycji malarstwa portretowego i jest udaną realizacją jego programu i wartości. Co ciekawe, sięga do inspiracji bardziej mrocznymi i mniej oczywistymi portretami, gdzie postaci wyłaniają się z mroku i które są czymś innym niż tylko realistyczną wizją figury ludzkiej. 

Cena wywoławcza 1 000 zł

 

 

 

 

 

12.08.2020, Face to Face Art, Aukcja Sztuki Współczesnej, lata 80-te -  zobacz więcej >

 

lot 21 Roman Maciuszkiewicz, Pejzaż domowy, 1987   zobacz więcej

Warty uwagi obraz z lat 80. autorstwa znanego i cenionego na rynku prof. Romana Maciuszkiewicza. To autorska wersja stylu, który można określić jako kontemplacyjna odmiana surrealizmu. Charakterystyczną cechą tej sztuki jest spokój i harmonia (także płaszyczn, kolorów) a także pomysłowe, paradoksalne rozwiązania w stylu Rene Magritte'a. 

Cena wywoławcza 1 000 zł