JAK LICYTOWAĆ z ARTINFO

Przekonaj się, że licytowanie z Artinfo.pl jest proste i przyjemne!


Aby zacząć samodzielnie kupować dzieła on-line i korzystać ze wsparcia ekspertów Artinfo.pl należy zarejestrować się na platformie. Do założenia profilu wystarczą podstawowe dane.

Po założeniu konta i wybraniu interesującego obiektu z oferty aukcji nadchodzących, w zależności od charakteru licytacji (aukcja młotkowa lub internetowa) można:
 

1/ LICYTOWAĆ SAMODZIELNIE

W przypadku aukcji tradycyjnych data i godzina rozpoczęcia licytacji jest wyszczególniona w opisie aukcji. Dodatkowo Artinfo prowadzi usługę LIVE, dzięki której dostępna jest relacja z aukcji w czasie rzeczywistym. 
W przypadku Aukcji Internetowej licytacja trwa określony czas (zwykle 14 dni) i udział w aukcji możliwy jest od samego początku aukcji. Ostateczna cena sprzedaży ustalona jest w czasie Finału  Aukcji, który przypada na określoną godzinę ostatniego dnia aukcji internetowej. 

W wypadku samodzielnego licytowania w ramach Aukcji Internetowej należy mieć na uwadze, że godzina wpisana jako moment Finału dotyczy zakończenia licytacji pozycji nr 1 w katalogu, a licytacja każdego kolejnego obiektu kończy się o minutę później oraz że zgłoszenie oferty na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu uruchamia system dogrywki i wydłuża czas do zamknięcia licytacji konkretnego obiektu o dodatkowe 5 minut.
 

2/ ZŁOŻYĆ ZLECENIE LICYTACJI Z LIMITEM

System zgłoszeń do licytacji pozwala na wskazanie maksymalnej kwoty, jaką chcą Państwo zapłacić za pracę (należy pamiętać, że nie uwzględnia ona opłaty aukcyjnej). Dodatkowo istnieje opcja rozszerzenia limitu o jedno postąpienie, co oznacza, że jeśli kwota podanego limitu wypadnie jako oferta innego użytkownika, system zalicytuje kwotą o jedno postąpienie wyższą.

Po przekroczeniu zgłoszonego limitu, użytkownik może kontynuować licytację za pośrednictwem Artinfo LIVE.
 

3/ ZŁOŻYĆ ZLECENIE KONTAKTU TELEFONICZNEGO

W przypadku licytacji przez telefon pracownik Artinfo.pl skontaktuje się z Państwem w dniu licytacji i w odpowiednim momencie i w porozumieniu z Państwem, będzie na bieżąco dokonywał postąpień, stale pozostając w kontakcie telefonicznym i konsultując każdy kolejny krok.

 

Ważne: Po wybraniu formy zlecenia z limitem lub telefonicznego i kliknięciu przycisku "Wyślij zlecenie" na podaną skrzynkę mejlową otrzymają Państwo potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia do realizacji. 


O rezultacie licytacji Artinfo.pl powiadomi Państwa zaraz po zakończeniu aukcji. W przypadku wygranej w osobnej korespondencji przekażemy Państwu dokumenty zakupu.