Artinfo.pl na Warszawskich Targach Sztuki

Zobaczcie, co przygotowaliśmy na tegoroczne targi sztuki!


18. Warszawskie Targi Sztuki odbędą się w dniach 27-28 listopada br.
Informacje dotyczące wydarzenia, program wykładów i paneli dyskusyjnych, lista wystawców oraz mapa stoisk znajdują się tutaj: 
https://artinfo.pl/artinformacje/warszawskie-targi-sztuki-tuz-tuz

Wzorem lat ubiegłych Artinfo.pl jest patronem medialnym i partnerem wydarzenia.
W tym roku zaplanowaliśmy wiele specjalnych aktywności. 


AUKCJA TOKENU NFT

W trakcie targów Artinfo.pl zaprezentuje token NFT do rzeźby znanego polskiego artysty Tomasza Górnickiego. Będzie można go nabyć w drodze licytacji internetowej na stronie Artinfo.pl. 

Finał aukcji nastąpi ostatniego dnia targów - w niedzielę o godzinie 16:00. Zwycięzca licytacji stanie się właścicielem tokenu NFT w postaci cyfrowego wizerunku oryginalnego dzieła artysty. Równocześnie sama rzeźba w postaci fizycznego obiektu zostanie przekazana na stałe do zbiorów wybranego muzeum.
Osobą przekazującą będzie nabywca tokenu NFT a wskazaną instytucją jest Muzeum Śląskie w Katowicach. Tym samym fizyczna rzeźba przestanie funkcjonować na komercyjnym rynku dzieł sztuki, a pozostanie na nim wyłącznie token NFT.

Na stoisku Artinfo.pl, przez cały okres trwania Targów, będzie można zapoznać się z fizyczną formą rzeźbiarską oraz obejrzeć jej cyfrowy wizerunku 3D, stanowiący przedmiot aukcji jako token NFT.

Rzeźba "Fortune" jest jedną z dziesięciu postaci z cyklu "Outer Dark". Artysta odwołuje się w nich do klasycznej formy, głównie do rzeźb barokowych, a poprzez to nawiązanie stara się przekazać uniwersalne wartości. Gest całego ciała wyraża emocje, a szata zakrywająca twarz postaci wprowadza pierwiastek niepokoju, nieodzowny element piękna w sztuce.
 

 

 

Tomasz Górnicki, „Fortune" z cyklu "Outer dark", 2018, brąz, wysokość: 70 cm, sygnowana i opisany na podstawie: 'GÓR | NIC | KI’



 

AUKCJA JEDNEGO OBRAZU

Wraz z inauguracją WTS rozpocznie się licytacja obrazu Daniela Pawłowskiego pt. „Creo Vinci” („Twórz, aby zwyciężyć”, 2021, olej, płótno, 90 x 70 cm). 
Jak zawsze wyjątkowe w swoim rodzaju dzieło artysty będzie można nabyć na specjalnej aukcji internetowej na portalu Artinfo.pl. Finał aukcji nastąpi w niedzielę 12 grudnia o godzinie  21:00.

 

 
Daniel Pawłowski, „Creo Vinci” („Twórz, aby zwyciężyć”), 2021, olej, płótno, 90 x 70 cm

 

 
DYSKUSJE EKSPERCKIE


Chętnych do poszerzania wiedzy o aktualnych trendach na rynku sztuki zapraszamy na dwa panele dyskusyjne, w których udział bierze Rafał Kamecki, prezes Artinfo.pl. 

Sobota, godz. 13:15
„Tokenizacja - przyszłość rynku dzieł sztuki” – panel dyskusyjny, prowadzenie Ewa Mierzejewska, udział biorą: Adrian Kutnik (CFA Dyrektor Private Market GPW), Michał Kozicki oraz Rafał Kamecki (Prezes Artinfo.pl)


Niedziela, godz. 12:00
„Sztuka  w czasach pandemii” – panel dyskusyjny, moderator Paweł Sosnowski (krytyk sztuki), udział biorą: Jan Michalski ( krytyk sztuki), Krzysztof M. Bednarski (artysta), Rafał Kamecki (Prezes Artinfo.pl) 



 

 

 

PREZENTACJE ARTYSTÓW NA STOISKU ARTINFO.PL

Tradycyjnie jesteśmy jednym z wystawców WTS.
Na dwóch stoiskach o numerach 53 i 54 zaprezentujemy prace czterech współczesnych polskich artystów: Tomasza Górnickiego, Piotra Czajkowskiego, Daniela Pawłowskiego i Marcina Jasika. 

 

TOMASZ GÓRNICKI (ur. 1986)
Rzeźbiarz, który nieustannie eksperymentuje i tworzy w rozmaitych technikach i materiałach: marmurze, brązie, aluminium czy stali. „Portretuje” idee, koncentruje się na zagadnieniach psychologicznych; naturze, człowieka, jego tożsamości i relacjach społecznych, zniewoleniach i przemocy. Prace kieruje nie tylko do prywatnych kolekcjonerów; współtworzą one tkankę miejską, opowiadają historie o ludziach także po to, by być blisko nich. Autor takich rzeźb jak: „Ćma”, „Warszawski sen”, „Matko gdzie Twoje dzieci”, „Teraz idziesz sam”. Współpracuje z artystami działającymi w obszarze street artu. Jest współtwórcą kolektywu Iron Oxide. 


PIOTR CZAJKOWSKI (ur. 1973)
Artysta malarz, absolwent i wykładowca Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Od 2012 roku dominującym motywem jego prac są nazwy linii i stacji paryskiego metra. Obrazy i rysunki z cyklu „Metro” mają bardzo indywidualny, unikalny charakter. Odnajdujemy w nich zarówno głęboki namysł bliski medytacji, jak i lekkość typową dla pospiesznych notatek z podróży. Wiele prac Czajkowskiego znajduje się w prywatnych kolekcjach na całym świecie, od Japonii po USA. 
Na Warszawskich Targach Sztuki artysta po raz pierwszy zaprezentuje swój nowy cykl obrazów. 

 



DANIEL PAWŁOWSKI (ur. 1989)
Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ze specjalizacją Konserwatorstwa Zabytków. Mieszka i tworzy we Włocławku. Na polskim rynku aukcyjnym obecny jest od roku 2017 i od tego czasu notuje doskonałe wyniki sprzedażowe, a jego prace na aukcjach pojawiają się bardzo rzadko, raz-dwa razy do roku. Charakterystyczne dla jego twórczości są perfekcyjnie wykonane przedstawienia surrealistyczno-fantastyczne. Centrum większość kompozycji zazwyczaj zajmuje postać kobieca, towarzyszą jej elementy architektoniczne, rzeźbiarskie i astrologiczne. 

Szczegółową analizę sprzedaży prac Daniela Pawłowskiego przedstawiliśmy w najnowszym wydaniu naszego „Raportu Artinfo.pl”. Informacje i zamówienia: https://artinfo.pl/artinformacje/raport-artinfo-pl-2021



MARCIN JASIK (ur. 1990)
Malarz, fotograf, rzeźbiarz. Jego artystyczne poszukiwania eksplorują różne obszary abstrakcji, a użyty system znaczeń i logika form są w pełni świadome i przemyślane. Inspiracje czerpie z doświadczeń osobistych i z historii malarstwa, m.in. z twórczości średniowiecznego mistrza Giotta di Bondone. Bazuje na odcieniach bieli i czerni, geometrycznych kształtach z rozmytymi krawędziami, poziomych i pionowych układach, nawiązujących do wyższego ładu. Indywidualnej percepcji jego dzieł towarzyszy odczucie napięcia bądź scalania. Jego prace znajdują się m.in. kolekcji Svetlik Art Foundation oraz polskich, a także w zagranicznych kolekcjach prywatnych.