Raport Artinfo.pl 2021

Podsumowanie rynku aukcyjnego w Polsce 2020 - 1 poł. 2021


„Raport Artinfo.pl 2021. Rynek sztuki w Polsce” to ukazująca się co roku, jedyna tego typu publikacja. Stanowi niezbędne kompendium wiedzy i narzędzie pracy dla wszystkich uczestników rynku sztuki – kolekcjonerów, artystów, pracowników domów aukcyjnych i galerii.

Aktualna edycja jest oficjalnym podsumowaniem wyników polskiego rynku aukcyjnego w 2020 i w pierwszej połowie 2021 roku. Omówiona została sprzedaż we wszystkich domach aukcyjnych. Analizie poddano strukturę rynku w podziale na różne jego części. Tradycyjnie istotne miejsce zajęły rankingi artystów i transakcji.

Raport Artinfo.pl jest wydawnictwem cyklicznym, ukazuje się już od 5 lat. Najnowsze wydanie zaskakuje największą jak dotąd objętością (332 strony!) oraz odświeżoną, nowoczesną szatą graficzną. Publikacja wydrukowana jest na kredowym papierze, bogato ilustrowana i zaopatrzona w przejrzyste wykresy, tabele i grafy.

Raport w liczbach:
332 strony
250 kolorowych ilustracji
127 wykresów i tabel
24 wizytówki domów aukcyjnych

Nowością jest rozdział poświęcony światowym trendom oraz pozycji polskich domów aukcyjnych na tle globalnego rynku sztuki. Dla wielu czytelników interesująca będzie prognoza na najbliższe lata i próba odpowiedzi na pytanie, jak długo potrwa obecna, znakomita koniunktura.

Nie zabrakło też wywiadów z ekspertami i analiz sprzedaży prac wybranych artystów (Henryk Stażewski, Jacek Malczewski, Alfred Wierusz-Kowalski, Daniel Pawłowski). Całość wieńczy Artinfo TOP 1000, czyli aktualna lista najdrożej sprzedanych dzieł w historii polskich aukcji.

„Raport Artinfo.pl 2021. Rynek Sztuki w Polsce” można kupić w salonach Empik oraz w wersji online pod adresem https://bit.ly/3xMYwhY 

Cena 89 zł (+ koszt wysyłki 15 zł)