Termin po raz pierwszy użyty w roku 1958 w „Art News" w odniesieniu do prac Jaspera Johnsa przedstawiających tarcze strzelnicze z wmontowanymi w nie gipsowymi głowami. Wkrótce nazwą tą, początkowo często w znaczeniu pejoratywnym, zaczęto określać wiele nowych zjawisk artystycznych po ekspresjonizmie abstrakcyjnym, a zwłaszcza te, w których znalazły szerokie zastosowanie przedmioty znalezione. Z czasem neo-dada i neodadaizm stały się określeniami stosowanymi do twórczości wielu artystów działających niezależnie od siebie, a wychodzących z przekonania, że śmietniska naszej cywilizacji tworzą substytut natury i powinny być, tak jak niegdyś ona, materiałem sztuki. Wcześni neodadaiści utorowali drogę pop artowi i nowemu realizmowi. Za wzorcowy przykład neo-dada podaje się często fluxus.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl