WIERUSZ-KOWALSKI Czesław (1882 Monachium - 1984 Warszawa)
Brzozy na wrzosowisku, 1952 r.
olej/płótno, 69,5 x 53,5 cm
sygnowany monogramem wiązanym oraz datowany p.d.: 'CW | 1952'
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płyta pilśniowa, 44 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Czesław Wierusz | Warszawa | 1962'
olej/płótno, 42,5 x 28,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `19 CKW 30`
ODWROCIE:
papierowa naklejka z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie
Olej, płyta;
44 x 63 cm
Sygnowany p.d.: Czesław Wierusz | Warszawa | 1962
Olej, płótno naklejone na tekturę
33 x 45,5 cm
Sygnowany p.g.: Czesław Wierusz-Kowalski | monogram wiązany CWK Wilno | 1936
olej, płótno, 78 x 61,5 cm
Według przekazu ustnego wizerunek - Alfreda Wiersza Kowalskiego
- stryja malarza Czesława.
Olej, płyta; 45,5 x 64,8 cm
Sygnowany czerwonym olejem p.d.: Cz. Wierusz | 1966
olej na tekturze, 21,5 x 15 cm
sygnowany monogramem wiązanym p.d.: "CKW/ 1932"
Syn Alfreda Wierusza-Kowalskiego. Malarz związany z Wileńskim Towarzystwem Artystów Plastyków, tworzył głównie pejzaże i martwe natury.