JANOWSKI Stanisław (1866 - 1942)
Wnętrze kościoła Wszystkich Świętych w Iwoniczu
Akwarela, papier naklejony na tekturę
Wym. 64 x 48 cm
niesygnowany, opisany na odwrocie l.g. ołówkiem: Zacząłem we wtorek 28 I - 4 1/2 godziny / 29. dnia 3 1/2 godziny / 4 XI 3 godziny oraz l.d. naklejka przedwojennego spisu kolekcji: 38. St. Janowski / "Fragment wnętrza z kościoła", ak.
1930, 1936 lub 1941(?).
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33,5 x 48,5 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. l. d.: St. Janowski / 931.
ołówek, papier; 16,5 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: STJanowski / Motyw z Krzemieńca / 12 XI 1938 (ołówkiem).
Fragment cmentarza w Wołczesku
litografia/papier, 31,7 x 22,7 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d. na kamieniu: 'St. Janowski' i p.d. ołówkiem: 'St. Janowski'
olej, płyta, 21 x 37 cm
sygn. i dat. p. d. : St. Janowski 1922
olej na płycie, 29 x 39 cm,
sygnowany p.d. "St. Janowski";
na odwrocie dwie karteczki z odręcznie napisanym autorstwem i tytułem obrazu: "Terasa w Tivoli /Stanisław Janowski", "51. St. Janowski /Terasa w Tivoli "ol".
akwarela/papier, 17,5 x 32,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: '"Strowiąż" | St. Jankowski 1936'
Wnętrze domu pp. St. Wysockich w Jasienicy Koło Brzozowa
olej/płyta pilśniowa, 35 x 24 cm
sygnowany l.d.: 'St. Janowski'
Cmentarz polowy w Wołczesku, 1934
autolitografia, papier; 30,5 x 22,5 cm;
sygnowana na kamieniu l. d. St. Janowski i ołówkiem p. d. St. Janowski
oprawa z epoki.
olej, płótno; 29 x17 cm
wycięty z większej kompozycji
Kamienica Lewickich we Lwowie, ok. 1920
olej, tektura; 28 x 35,5 cm;
stan: obraz przełamany i podklejony
Impresje krzemienieckie. Domki przy ul. Antoniego de Beaupre, lata 30.
Para prac: olej, tektura;
wym. 20,5 na 30,5 cm;
nie sygn.;
na odwrocie jednej z prac odmienny wariant kompozycyjny - ten sam obiekt, ale ujęty z nieco innej perspektywy.
MARTWA NATURA z DZBANEM i OWOCAMI
olej na sklejce,
30 x 38 cm,
na odwrocie, zapewne autorskie, ołówkiem: "St. Janowski".
akwarela na papierze,
36 x 26,5 cm w świetle passe-partout,
sygnowana i datowana p.d. "St. Janowski 1933".
W passe-partout i ramie z epoki.
Trzewikom na chwałę pajacom na przestrogę
olej, płótno; 40x55 cm
sygn. p.d.: St. Janowski
l.d.: Trzewikom na chwałę pajacom na przestrogę
Estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Portret Bronisławy Rychter-Janowskiej, ok. 1900
Tusz lawowany; wym.: 23 x 17,8 cm; sygn. tuszem l.d.: St. Janowski.
akwarela, papier naklejony na tekturę, 64 x 48 cm, niesygn., z tyłu nalepka z wystawy.