Żywa Rzeźba - konkurs fotograficzny w Bydgoskim Centrum Sztuki


30.04.2020 - 14.05.2020

🎨Tussen kunst en quarantaine (w polskim tłumaczeniu „Między sztuką a kwarantanną”) to konto na Instagramie założone w przez Holenderkę Anneloes Officier. Jak sama mówi postało z nudów, kiedy razem ze swoimi pracującymi zdalnie współlokatorami chciała zrobić coś, co ich rozweseli. Pomysł (chociaż nie oryginalny, bo w „żywe obrazy” bawili się już francuscy arystokraci w XVIII wieku) okazał się być strzałem w dziesiątkę. Zainspirował między innymi Muzeum Getty do rzucenia swoim fanom wyzwania polegającego na odtworzeniu i sfotografowaniu dzieł sztuki z ich muzealnej kolekcji. 

Dzieła wybierane przez uczestników zabawy to przede wszystkim obrazy, dlatego w konkursie zadanie polega na odtworzeniu wybranej przez siebie rzeźby. Zdjęcia przedstawiające oryginalną rzeźbę i Waszą wersję należy publikować na stronie wydarzenia.

(https://www.facebook.com/events/2718521055044920/)

Każdy uczestnik otrzyma od organizatorów wejściówkę na VR "Kamienny ogród Stanisława Horno-Popławskiego". Zwycięzcy otrzymają także audiobook książki "Myślenie kamieniem" Romana Konika opowiadającą o życiu i twórczości Horno-Popławskiego oraz gadżety związane z Bydgoskim Centrum Sztuki. Dla najmłodszych zwycięzców przygotowano zestawy artykułów plastycznych. Oprócz tego najciekawsze prace zostaną opublikowane również w Builetynie rzeźby, który Bydgoskie Centrum Kultury planuje wydać jesienią tego roku.

Bydgoskie Centrum Sztuki im. Stanisława Horno-Popławskiego
668 892 896

ul. Jagiellońska 47

85-097 Bydgoszcz

30.04.2020 - 14.05.2020