Zbigniew Furman – Męskie Rozmowy


10.06.2020 - 10.07.2020

Wystawa Zbigniewa Furmana miała mieć swój wernisaż 18 marca. Zarządzenia państwowe dotyczące zachowań w czasie pandemii oraz zdrowy rozsądek uczestników zdecydował ,że wernisaż został przez nas odwołany. W czerwcu gdy już sytuacja uległa pewnemu ustabilizowaniu, nie chcąc dalej poddawać się niemocy, Galeria ZPAF wznowiła swą działalność . Nie zdecydowano się na wernisaż tylko na same pokazanie wystawy Zbigniewa Furmana. Zamiast wernisażu Galeria ZPAF proponuje Państwu rozmowę z artystą , którą przeprowadzono online. za pomocą zoom. Rozmowę tę można odszukać na stronie internetowej Galerii ZPAF.

 Portrety Zbigniewa Furmana  to opowieść o poszukiwaniu języka obrazu i przyjaźniach z fotografowanymi ludźmi.

„Męskie rozmowy” to seria portretów, które Zbigniew Furman tworzył przez lata. Do pewnego czasu na negatywie, później cyfrowe. No i w czarnobieli. Nie tyle istotna jest
tu konsekwencja, co bardziej skupienie, które dzięki temu otrzymał. Na każdego portretowanego jedna rolka, nie więcej. Maksymalnie 12 klatek albo bardzo mało plików cyfrowych. Prawie zawsze są oczy, albo chociaż jedno. Albo gest, albo przedmiot. Coś charakterystycznego. Coś między fotografem a portretowanym. Bo najważniejsze, to te spotkania. Krótkie, czy długie, ze starym znajomym albo znanym ogólnie. Każde zupełnie inne.


Joanna Kinowska

ZPAF Gallery
12 429 59 08

Św. Tomasza 24

31-027 Kraków

10.06.2020 - 10.07.2020