Wystawa z okazji Dni Grzegorza Ciechowskiego.


01.12.2020 - 31.12.2020

Wystawa prac Galerii Rusz z okazji Dni Grzegorza Ciechowskiego na autobusie i bilbordach! Już od 1 grudnia w Toruniu na autobusie MZK, jeżdżącym po całym mieście oraz na 2 bilbordach będzie można zobaczyć specjalne prace artystów z Galerii Rusz. Toruńscy twórcy, jak co roku, włączą się w obchody Dni Grzegorza Ciechowskiego.

W tym roku artyści osnuli projekt poświęcony Grzegorzowi Ciechowskiemu wokół idei nieprzewidywalności. Jeszcze rok temu, celebrując twórczość Obywatela GC w ramach  poświęconych mu dni, nikt z nas nie spodziewał się, co przyniosą kolejne miesiące. Świat, który do tej pory wydawał się nam rutynowy i przewidywalny, okazał się zaskakujący i nieprzewidywalny. Tak jak nas wszystkich swego czasu zaskoczyła i zasmuciła przedwczesna śmierć Ciechowskiego, tak i dla nas wszystkich ostatnie miesiące były czasem pełnym obaw, smutku, zaskoczenia i nieprzewidywalności.   

Świat, Galeria Rusz, autobus Toruń Nieprzewidywalność, oprócz ciemnej strony ma również jasną, która jest szczególnie ważna dla tak wybitnych artystów jak Grzegorz Ciechowski. Bo przecież jego twórczość jest bardzo różnorodna, kipiąca zaskakującymi i ciekawymi pomysłami i otwierająca nowe horyzonty. Nieprzewidywalność, złamanie rutyny i wyjście poza schemat to otwarta droga do kreatywności, nowych możliwości i pomysłów. Dzięki nieprzewidywalności i nowym otwarciom, ze starych struktur wyłaniają się nowe. Pojawiają się nowe pomysły, idee i działania. Nadchodzą zamiany i wyłania się nowy kształt rzeczywistości, który możemy współkształtować. Ważne staje się przemyślenie na nowo, w kontekście pandemicznego roku 2020, fundamentalnego i odwiecznego pytania o to, czy  świat w którym żyjemy jest najgorszym czy najlepszym z możliwych światów? W tym roku artyści Galerii Rusz wykreowali nowy symbol wizualny - czarno-białą tęczę, która zamienia się w kolorową. To, co wydawało się nam proste, schematyczne i rutynowe staje się skomplikowane, różnorodne i barwne. Choć jest nam wszystkim niewesoło i wszystko widzimy w czarno-białych barwach, te ciężkie dni w końcu przeminą i jak po ulewnej burzy, pojawi się tęcza i słońce, a świat wokół nas nabierze kolorów. My zaś odzyskamy sens działania i radość egzystencji.  

Galeria Rusz
604 967 852

Toruń

01.12.2020 - 31.12.2020