Wystawa Bożki Rydlewskiej


06.12.2019 - 31.12.2019

W KAREA Gemstone Space  odbędzie się wystawa Bożki Rydlewskiej - artystki i ilustratorki, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Rydlewska studiowała również na Högskolan för Design och Konsthantverk w Göteborgu. Zajmuje się twórczymi poszukiwaniami w obszarze grafiki, ilustracji, kolażu, odwołując się do tradycji obrazowania surrealistycznego oraz botaniki, literatury. Tworzy również papierowe rzeźby inspirowane książkową techniką pop-up.

"Od dzieciństwa fascynuję się przyrodą i jej naturalną baśniowością- mówi artystka-  W moich pracach czerpię z bogactwa form natury, by kreować światy niemożliwe, pełne roślinnych hybryd, nowych gatunków ptaków i owadów. Inspirują mnie moje własne sny, jak i surrealistyczna literatura; baśni z dzieciństwa i książki z nurtu fantastycznego pisarzy takich jak Calvino, Lem, Borghes, Ballard." - mówi o sobie artystka.

Bożka brała udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą m. in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, w Trafostacji Sztuki w Szczecinie, w Festiwalu Illustrative w Berlinie, Festiwalu Wanted Design w Nowym Jorku czy Landmark North w Hong Kongu.

(materiały prasowe)

KAREA Gemstone Space

aleja Solidarności 93

00-144 Warszawa  

06.12.2019 - 31.12.2019