Wszyscy Jesteśmy Fotografami 13. i 14. – Józef Robakowski


16.11.2020 - 16.11.2020

Wszyscy Jesteśmy Fotografami 13. i 14.–  gościem będzie Józef Robakowski, temat: “Luz, czyli o fenomenalnych możliwościach bycia artystą”. 

Start: 16.11.2020, godz. 18.00 online na facebooku Wszyscy Jesteśmy Fotografami.

Spotkanie przybliży aktualne poszukiwania multimedialne w oparciu o zdjęcia własne, foto-obrazy cyfrowe i ingerencje autorskie w materiały Facebooka. Te różne odniesienia do bieżącej kultury są wyrazem założenia artystycznego, że RZECZYWISTOŚĆ jest moją partyturą, którą realizuję przez wyzwalanie nieskrępowanej energii.
Józef Robakowski

Józef Robakowski – artysta, historyk sztuki, autor filmów, cykli fotograficznych, zapisów wideo, rysunków, instalacji, obiektów, projektów konceptualnych oraz inicjator wielu ważnych zdarzeń i multimedialnych akcji artystycznych. Studiował historię sztuki i muzealnictwo na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu oraz na Wydziale Operatorskim PWSFTviT w Łodzi.
Współzałożyciel grup artystycznych podejmujących działania eksperymentalne, m.in. Oko, STKF Pętla, Zero-61, Krąg, Warsztat Formy Filmowej i Telewizyjnej Grupy Twórczej Stacja Ł. Miał liczne wystawy indywidualne i zbiorowe w Polsce i za granicą. Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach: Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeów Narodowych w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Zachęty Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie, Biennale di Venezia Video – Film Collection, Centre Pompidou w Paryżu, Deutsches Video Institut w Berlinie, Sammlung und Edition für Medien Kunst w Kassel, Bauhaus w Dessau.

Autorki cyklu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Organizatorzy: WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI, Fundacja Powiększenie
 

Patronat medialny