Weronika Kosińska – Podróże po ciele


08.10.2021 - 21.11.2021

Flow Art House otwiera siedzibę w zrewitalizowanych wnętrzach Fabryki Norblina. Galeria swoją ofertę kieruje do grupy najbardziej wymagających odbiorców – kolekcjonerów ceniących najwyższej próby warsztat artystyczny oraz do osób poszukujących piękna i oryginalności. Swoimi działaniami aktywnie włączy się w kalendarz kulturalny Fabryki Norblina, organizując cykliczne wystawy oraz wydarzenia popularyzujące wiedzę z obszaru sztuki najnowszej, dzięki którym goście będą mogli odkrywać nowe talenty i wspierać pracę polskich twórców.

Flow Art House zrzesza artystów ze znaczącym dorobkiem wystawienniczym, zdobywców nagród w konkursach branżowych, których prace znajdują się w kolekcjach polskich i zagranicznych. Ponadto galeria wspiera młode oraz ciekawe osobowości stawiające pierwsze kroki na artystycznej drodze. Do oferty włączane są starannie dobierane obiekty o najwyższych walorach kolekcjonerskich z takich dziedzin, jak malarstwo, rzeźba oraz fotografia artystyczna. Każdy zainteresowany zakupem wystawionych dzieł, może skorzystać z profesjonalnego doradztwa przedstawicieli galerii, którzy podpowiedzą, jak stworzyć unikatową kolekcję w prywatnym domu, siedzibie firmy czy też przestrzeni publicznej bądź komercyjnej.

Wystawa Weroniki Kosińskiej pt. ”Podróże po ciele” to fotograficzna podróż, która traktuje ludzkie ciało jako fascynujący świat do odkrycia. Świat pełen tajnych map i szlaków. Niezauważonych perspektyw. Niedopowiedzianych krajobrazów. Rozstajów dróg, zaśnieżonych tras, kwitnących krain. Wszystkie te piękne miejsca zostały wykreowane na ciele modeli przez makijażystę Harry’ego Jeffersona i utrwalone przez artystkę w postaci czułych pejzaży. Powstał cykl 12 fotografii zabierających widza w mentalną podróż. Tylko pozornie odległą. Oglądając te prace wyruszamy w głąb i emocjonalnie przybliżamy się do samych siebie.

Weronika Kosińska na co dzień jest związana z fotografią beauty i mody. Pracuje także z osobowościami ze świata aktorskiego i muzycznego. Od niedawna tworzy również krótkie filmy. „Poszukiwanie czułości w nieczułym świecie” – mówi o swojej fotografii. Szczególnie jej bliski jest kobiecy świat. Fotografie Weroniki ukazały się w takich magazynach, jak „Vogue”, „L’Officiel”, „Elle”, „Harper’s Bazaar”, „Forbes Women”, a także były pokazywane podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych zarówno w Polsce (Ney Gallery, Off Camera, Photo Fringe), jak i za granicą (Photokina, Feeric).

 

 

Flow Art House, Fabryka Norblina

Żelazna 51/53

Warszawa

08.10.2021 - 21.11.2021

wernisaż

07.10.2021

19:00

Patronat medialny