W zasięgu sztuki


11.06.2021 - 10.07.2021

Artyści: Michał Bajsarowicz; Karol Bąk; Zofia Błażko; Ares Chadzinikolau - jazzman, literat, poeta;  Ewa Jasek, Dariusz Kamys - aktor kabaretowy, Jarosław Kukowski; Marcin Mikołajczak; Małgorzata Ostrowska - piosenkarka rockowa; Daniel Pielucha; Grzegorz Skawiński - muzyk, piosenkarz, kompozytor; Sabina Maria Stasińska; Katarzyna Szurkowska

„W zasięgu sztuki” to jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne wydarzenie, połączone z happeningiem. To wspólna wystawa, która obejmuje malarstwo uznanych artystów współczesnych oraz dzieła popełnione przez wybitnych artystów estradowych, w tym dotąd nikomu jeszcze nieznaną w tej dziedzinie twórczość, znakomitej plejady polskiego rocka, jazzu i kabaretu.

Happening, czyli wspólne - ale w grupach - malowanie obrazów rozpocznie się na Placu Wolności o godzinie 18.00. Malują artyści - uczestnicy wernisażu, trzy obrazy, jeden temat. Wspólne malowanie w przestrzeni miejskiej, wzbogaci event o ciekawe walory. Oczywiście wszystko z zachowaniem  obostrzeń, tak by każdy czuł się bezpiecznie. Powstałe obrazy będą przekazane na aukcję, a dochód przeznaczony na warsztaty malarskie dla dzieci.

Wystawa odbywa się w ramach cyklu „Mariaż sztuki z biznesem” i jest jednym z wydarzeń sezonu artystycznego w V.A. Gallery Poland. To kolejny rok spotkań ze znakomitą polską sztuką współczesną, a zarazem cykl wydarzeń artystyczno-kulturalnych zainicjowanych ponad pięć lat temu. Ideą spotkań jest stworzenie platformy łączącej dwa różne światy: sztuki i biznesu. Odbywają się one we czwartki, na wzór Czwartkowych Obiadów organizowanych przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. 

Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk

 

V.A. Gallery Poland

Wierzbowa 162

62-081 Poznań - Wysogotowo

11.06.2021 - 10.07.2021

wernisaż

10.06.2021

18:00