Urban Art Area


11.07.2021 - 24.07.2021

Urban Art Area to największa w Polsce prezentacja Street Artu w przestrzeni galeryjnej. W programie  wystawy: murale malowane na żywo, wystawa malarstwa, grafiki rzeźby, filmy o artystach, wywiady, animacje.

Artyści:

Noriaki, Sepe, Chazme, Młody Dron, Beztrosko, Zbiok, Proembrion, Bajo, Krik, Lump, Polish Pipe, Taki Myk, Miss Dorys, Niebieski Robi Kreski, Lux, Woof Ooriginal, Marta Kwiatek, Henryk Kwiatek, Demenz, Stypka, Phezone, Meras, Baiser, Praktis, Make It Simple, Szyman, Cekas, Nespoon, Tone, Maniac, Gu-Tan Clan.

Od wielu już lat obserwujemy artystyczne kreowanie przestrzeni miejskiej. Chcąc zagłębić się w zjawisko określane mianem „urban art” dobrze jest zacząć od takich nazwisk jak Jean-Michel Basquiat, Keith Haring czy Andy Warhol. To właśnie ci amerykańscy prekursorzynurtu pop-art, street art i graffiti zapoczątkowali współczesną sztukę uliczną. Początki polskiego street artu sięgają lat 90. Nurt ten błyskawicznie rozbudził wrażliwość młodych-zdolnych, aby dziś można było zobaczyć przestrzeń w zupełnie nowy, oryginalny sposób. Sztuka uliczna na całym świecie porusza ważne kwestie skłaniając odbiorcę do refleksji nad tematami takimi jak ekologia, polityka, wojna, rasizm, konsumpcjonizm, łamanie praw człowieka. Urban art to sztuka nietrwała, ulotna, intrygująca i inspirująca, bywa takżenielegalna, co paradoksalnie wpływa na jej atrakcyjność. Polski urban art to autonomicznaforma wypowiedzi artystycznej zaangażowanych artystów, którzy z dużym powodzeniem działają na polu sztuki na całym świecie.

Leonarda Art Gallery we współpracy z Centrum Praskim KONESER przez całe wakacje, rozpoczynając 10 lipca 2021 r. zaprezentuje Państwu prace artystów z kraju i ze świata uprawiających sztukę urban art. Całość, nie bez powodu, odbędzie się na warszawskiej Pradze, skąd wywodzi się liczne streetartowe środowisko. Podczas URANART AREA możemy spodziewać się wielu spotkań z artystami i znawcami tematu, którzynam go przybliżą, opowiedzą jak i gdzie kupować taką sztukę, zaprezentują najgorętsze nazwiska. Na dziedzińcu KONESERA powstaną na żywo wielkie murale i instalacjeprzestrzenne, natomiast w hali Butelkownia zostaną zaprezentowane prace czołowych reprezentantów tego nurtu (rzeźby, obrazy, instalacje malarskie i przestrzenne).

 

Miejsce:

Centrum Praskie Koneser - hala Butelkownia

oraz plac Konesera (dziedziniec wewnętrzny);

 

 

 

 

 

 

 

 

Leonarda Art Gallery
888 363 404

Plac Konesera 8 - pasaż Konesera

03-736 Warszawa

11.07.2021 - 24.07.2021

wernisaż

10.07.2021

17:00

Patronat medialny