Od samego początku twórczości prace Waltera Rindone opierają się na zawłaszczaniu i reinterpretacji. Autor gromadzi obrazy zaczerpnięte z czasopism, książek, encyklopedii, map, fotografii, malarstwa, grafiki i ilustracji z różnych epok i kontekstów. Znalezione obrazy zostają przez niego wyizolowane i zdekontekstualizowane, a następnie zrekonstruowane za pomocą techniki kolażowej, która stanowi matrycę jego dzieł. Chociaż każdy projekt zaczyna się od jasnej koncepcji lub opiera się na intuicji, proces tworzenia kolażu, oparty na połączeniu różnych elementów, czasami prowadzi do nieoczekiwanych rozwiązań, jak układanka puzzle, której fragmenty nigdy nie są predefiniowane.
12,6 m2 papieru podzielonego na 9 części, każdy o wymiarach 100x140 cm. The Tide / Przypływ to ilustracja stworzona przez kolażowanie elementów wyciętych ze znalezionych obrazów na słynną ilustrację Gustave’a Doré zaczerpniętą z Biblii, przedstawiającą świat zniszczony przez wody. Postacie, zmuszone do nowego kontekstu, gdy już wchodzą ze sobą w interakcję, animują to, co okazało się surrealistyczną bajkową wizją w scenariuszu zagłady, ukształtowanym przez strzępy i śmieci.
Odzwierciedlając bolączki społeczeństwa i zło współczesnego świata, seria grafik przedstawia między innymi La Giocondę, Donalda Trumpa, Warholowskie puszki zupy Campbella, zobrazowane przez Delacroix ciała poległych, ludzi zagubionych na morzu, Balloon Dog Jeffa Koonsa i nowojorskie Twin Towers.
Walter Rindone. Urodzony w 9 czerwca 1986 roku w Caltagirone we Włoszech, studiował sztuki multimedialne i projektowanie graficzne w Akademii Sztuk Pięknych w Katanii we Włoszech, a studia ukończył z wyróżnieniem. Studiował jako stażysta w Pracowni Technik Mieszanych Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi pod kierunkiem prof. Sławomira Ćwieka. Obecnie jest doktorantem w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.