Targowisko Sztuki na Zamku Królewskim w Warszawie


26.01.2020 - 26.01.2020

Młodzi, zdolni artyści z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych prezentujący i oferujący swoją twórczość bezpośrednio, od ręki, raz w miesiącu, w niedzielne popołudnie. Oto Targowisko Sztuki - popularna, cykliczna impreza z trzynastoletnią tradycją, odbywająca się na Zamku Królewskim w Warszawie. Najbliższa odsłona przedsięwzięcia w Nowym Roku, odbędzie się już w niedzielę 26 stycznia, stwarzając okazję do odkrywania młodej sztuki i inspirujących spotkań.

Na Targowisku są zarówno artyści debiutujący, jak też utytułowani i dostrzeżeni. Tacy, którzy jeszcze kształcą się w Akademii Sztuk Pięknych, oraz ci którzy opuścili mury uczelni, ale uczestniczą w przedsięwzięciu od jego początków, czyli 2007 roku.

Klimatyczne wnętrza Arkad, o powierzchni 2000 metrów kwadratowych pozwalają im na szeroką ekspozycję swoich dokonań z zakresu malarstwa, grafiki, rysunku, fotografii czy małej formy rzeźby.

Targowisko Sztuki to bogaty w różnorodność przegląd artystów, technik i form przyciągający kolekcjonerów, pasjonatów, poszukiwaczy talentów a także spacerowiczów i turystów.
Impreza cieszy się zainteresowaniem warszawiaków (w tym zwłaszcza projektantów i architektów) dając im szeroki wybór motywów i inspiracji do wnętrz, albo okazję na zakup oryginalnego prezentu w atrakcyjnej cenie.

W Arkadach znajdziemy zarówno najnowsze, artystyczne trendy jak też indywidualne, nieoczywiste poszukiwania pełne świeżości i młodego ducha. A wszystko to w swobodnej, nieformalnej atmosferze, z możliwością porozmawiania z twórcami.

Targi będzie można odwiedzać 26 stycznia, w niedzielę, od 11.00 do 16.00, wstęp wolny. 

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie

Plac Zamkowy 4

Warszawa

26.01.2020 - 26.01.2020

wernisaż

26.01.2020

11:00