SZTUKA, RADOŚĆ, PASJA


15.06.2023 - 18.06.2023

Wyjątkowa przestrzeń - LOFT 22 na warszawskiej Pradze, stanie się miejscem prezentacji szerokiej gamy artystycznych postaw. Wystawione prace i zaproszeni artyści prezentują wszystkie ważne techniki twórcze - od malarstwa poprzez fotografię, po rzeźbę, szkło i dizajn.

Wernisaż wystawy „SZTUKA, RADOŚĆ, PASJA” odbędzie się w czwartek 15 czerwca o godzinie 18.00.
Wystawa potrwa do niedzieli 18 czerwca.

Serdecznie zapraszamy!

 

Wystawa podzielona jest na 4 kategorie:

Malarstwo:
Jerzy Nowosielski
- jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych polskich artystów współczesnych,
Tomasz Milanowski – artysta który mówi, że celowo nie tytułuje swoich płócien, aby pozostawić widzowi swobodę interpretacji,
Sam Havadtoy - węgiersko-amerykański projektant wnętrz, współczesny malarz i właściciel Galerii 56, zaprzyjaźnił się z Yoko Ono, John Lennon, David Bowie, Andy Warhol.

Fotografia:
Josef Sudek
(1896-1976)– czeski fotograf, był jednym z najwybitniejszych przedstawicieli subiektywizacji fotografii współczesnej, Jan Saudek - czeski, słynny już wówczas fotograf, który tworzy swoje fantasmogoryczne akty na tle odrapanej ściany piwnicy,
Radek von Hirschberg - jego prace są nagradzane, publikowane oraz wystawiane w kraju i zagranicą. Można je odnaleźć także w instytucjonalnych oraz prywatnych kolekcjach. Mówi: „Fotografia to mój Most między faktami a emocjami, łącznik między umysłem a duszą. Jesteś tym, Jak czujesz (…) to moje credo”

Szkło artystyczne:
Bořek Šípek (1949-2016)
- był uznanym na całym świecie architektem reprezentującym oryginalny i nowoczesny kierunek. Jest również jednym z czołowych reprezentantów światowego design. W Czechach tworzył kilka lat, pełniąc funkcję nadwornego architekta prezydenta Vaclava Havla na Praskim Zamku.

Rzeźba:
Jacek Zwoniarski
-  abstrakcyjne myślenie o formie jest celem jego poszukiwań twórczych. Z wielkiego bogactwa tematów związanych z postacią, skupił się na przedstawieniach torsów. Jego ulubionym materiałem rzeźbiarskim są różne kamienie. Wykorzystuje ich różnorodny kolor i fakturę.

Warto dodać, iż ta niezwykła wystawa odbędzie się w niepowtarzalnym miejscu, jakim jest LOFT 22. Perełka Pragi Północ, dzielnicy która przetrwała dwie wojny w niezmienionym stanie i dalej zaklina czas oryginalną, przedwojenną architekturą. Nie znajdziemy tu szklanych biurowców, a zasłane liśćmi podwórka, skrzypiące bramy i dziesiątki kapliczek, o które dbają mieszkańcy. Tu kręcono sceny do "Pianisty” i „Dziewcząt z Nowolipek”, to tutaj można podziwiać najciekawsze murale i graffiti w całym mieście.

Praga znalazła się na drugim miejscu rankingu 10 najfajniejszych dzielnic w europejskich miastach i dlatego też tutaj powstał LOFT 22. W starej, ponad stuletniej fabryce wyrobów gumowych LOFT 22 stworzył azyl, w którym zatrzymał się czas. Wielkie okna, drewniane podłogi i cegła, w której zaklęty jest duch dawnej Warszawy. To miejsce z postindustrialnym klimatem, azyl dla artystycznych i wrażliwych dusz, dlatego nie przez przypadek kurator wystawy Mirek Lewandowski znalazł to miejsce i jest nim oczarowany. Pochodzi z wielokulturowego magicznego Podlasia, jest wrażliwy, nieśmiały ale ciekawy świata, dostrzega i rozumie ludzkie dramaty i problemy. Od wielu lat mieszka w czeskiej Pradze, z którą jest bardzo związany.


 

LOFT 22
502 532 301

11 Listopada 22

03-436 Warszawa

15.06.2023 - 18.06.2023

wernisaż

15.06.2023

18:00

Patronat medialny