ŚLADY / Interaktywny Plac Zabaw - wystawa rodzinna


19.01.2020 - 22.03.2020

Centrum Sztuki WRO otwiera kolejną odsłonę wystawy Interaktywny Plac Zabaw, której formuła nie przestaje się rozwijać. Po SYGNAŁACH, przygotowanych z okazji 10-lecia koncepcji projektu, w tym roku następną propozycją są ŚLADY.

Tym razem od stycznia do marca w prezentowanych pracach będziemy tropić ślady środowiska naturalnego i, zwracając uwagę na szereg istotnych elementów, spróbujemy zmniejszyć syndrom deficytu natury w codziennym życiu.

W dzieciństwie jesteśmy szczególnie wrażliwi na otaczający nas świat, uczymy się relacji z otoczeniem. Program wystawy ŚLADY – prezentowane na niej prace oraz seria wydarzeń i działań towarzyszących - pozwoli nam poczuć przyrodę, budować świadomość tego, że jest ona bezcennym dobrem, i że kreowanie właściwej postawy wobec niej, powinniśmy zacząć jak najwcześniej.

Głównym punktem ekspozycji jest instalacja FAKTURY, wywodząca się z pierwszego Interaktywnego Placu Zabaw, stanowiąca układankę pięciu faktur związanych ze zjawiskami zachodzącymi w środowisku. Specjalnie na tę wystawę Paweł Janicki we współpracy z Małgorzatą Sikorską i Sebastianem Siepietowskim przygotowali interaktywną instalację SZUMi LAS, reagującą na szum/dźwięki generowane przez widzów.

W specjalnie przygotowanej przestrzeni scenograficznej w galerii będzie można odsłuchać nagrania terenowe Tomasza Mirta, zarejestrowane w różnych zakątkach świata, a w pracy WYPRAWA PO DŹWIĘK postaramy się odgadnąć, skąd pochodzą i do kogo należą poszczególne odgłosy - organizatorzy wydarzenia

(materiały prasowe)

Centrum Sztuki WRO - WRO Art Center
71 3433240

ul. Widok 7

50-052 Wrocław

19.01.2020 - 22.03.2020

wernisaż

19.01.2020

12:30