Shalom Tomas Neuman - FUSIONISM - MINI AMERYKA


17.10.2019 - 28.11.2019

Wystawa prezentująca twórczość Shaloma Tomasa Neumana. Artysta zachwyca swoimi instalacjami zbudowanymi z przedmiotów znalezionych, którym nadaje nowe znaczenia. Shalom tworzy nowy gatunek w sztuce, nazywając go fuzją.

"Postanowiłem uwolnić sztukę od jej więzów i sprawić, by była dziedziną wyzwoloną. Proszę zauważyć, ile zmysłów zaangażowanych jest w naszym życiu codziennym. Dlatego sztuka nie może być spłaszczona. Sztuka musi uchwycić życie, a to co tworzono wcześniej uznać za jedynie próbę uchwycenia rzeczywistości"
Shalom Tomas Neuman

Shalom Tomas Neuman urodził się w Pradze po II wojnie światowej. Po 1948 r. jego rodzina wyemigrowała do Hajfy w Izraelu, w wieku 12 lat zamieszkał w Pittsburghu, w stanie Pensylwania (USA). W 1980 r. przeniósł się do Nowego Jorku. Studiował malarstwo i rzeźbę w Carnegie Mellon University w Pittsburghu i w Indiana University w stanie Indiana.

Żyje i pracuje w Nowym Jorku, jest twórcą „Fusion art”. Wykładał w The Cooper Union, Parsons School of Design, Pratt Institute of Technology w Nowym Jorku, związany z uczelniami: The School of Visual Arts, Yale, Academy of Fine Arts w Pradze, Beer Sheva College and Ra’anana Cultural Center w Izraelu. Jego prace znajdują się w znanych galeriach światowych oraz kolekcjach prywatnych takich osób jak: Ivan Karp, Elaine de Kooning, Enrico i Roberta Baj, Paolo Martini czy Madonny.

 

Miejsce wystawy:

MOTO-LEADER
Aleja Krakowska 99, 05-090 Raszyn

Więcej informacji - tel:  734-141-970

Kurator wystaw: Mirosław Lewandowski